fbpx

Za czekanie płacisz dniami, których nie przeżyjesz

Kiedy patrzę na ludzi to regularnie zaskakuje mnie, że nie korzystają z wiedzy, którą posiadają.

Mają świadomość tego, jak ważne jest oszczędzanie i posiadanie poduszki finansowej, ale 62% z nich nie ma na koncie złamanego grosza. Wiedzą, że żeby zachować fajną relację to trzeba o nią dbać, ale liczą na to, że w ich przypadku będzie inaczej, co w 50% przypadków kończy się serią rozstań, a później rozwodem. Deklarują, że najważniejsze jest zdrowie, a wciąż 57% z nich nie wykonuje regularnych badań lekarskich.

To jednak dopiero początek, bo zazwyczaj noszą też w głowie listę pod tytułem: „Rzeczy, które już dawno powinieneś zrobić”, a którą konsekwentnie spychają w dół kolejki priorytetów – gdzieś za zamówienie pizzy z podwójnym serem i przescrollowanie facebooka.

To dlatego możesz spotkać inteligentną, uroczą dziewczynę, która doskonale wie, że zasługuje na kogoś, z kim wspólnie będzie robić tatuże i pokonywać maratony, ale mieszka z zaniedbanym, roszczeniowym bucem, z którym może pokonywać tylko drogę od kanapy do lodówki.

Możesz też popatrzeć na gościa, który od pięciu lat mówi o wszystkich firmach, portalach internetowych i ścieżkach kariery, w których chce się specjalizować, ale żaden z nich nie wychodzi poza fazę wstępnych projektów.

Bez trudu spotkasz kogoś, kto wie, że powinien zerwać kontakt z ludźmi, którzy ciągną go w dół, ale nudzi się w każdy piątkowy wieczór i myśli: „Ach, to tylko jedno spotkanie”.

Rozejrzysz się i zobaczysz dziesiątki twarzy czekających na jutro, żeby zostawić to, co im nie służy albo takich co zamiast coś zostawiać, powinni robić coś, z czym poczują się pełniejsi, bardziej entuzjastyczni czy zwyczajnie lepsi.

W takich sytuacjach zwykle mówi się dwie rzeczy – Ok, może i to odwlekam, ale mam jeszcze dużo czasu i nic przez to nie tracę.

Jeśli chcesz wiedzieć jakie są dwa największe kłamstwa jakie powtarzają sobie ludzie, to właśnie je przeczytałeś.

 

Czytaj więcej na: volantification.pl

Dodaj komentarz