fbpx

Unia uderza w Monsanto. Koniec z ich czołowym produktem

Posłowie Parlamentu Europejskiego chcą, żeby glifosat został kompletnie zakazany na terenie UE od 15 grudnia 2022 roku. Zakaz stosowania tej substancji w gospodarstwach domowych miałby zacząć obowiązywać natychmiast. Dziś na substancji zarabia głównie wielokrotnie oskarżany o nadużycia koncern Monsanto.

Glifosat to substancja chętnie wykorzystywana zwłaszcza w środkach chwastobójczych. Preparat jest na rynku od ponad 40 lat. Produkowany jest przez koncern Monsanto i wykorzystywany w jego flagowym produkcie – herbicydzie Roundup. W Polsce są dziesiątki produktów zawierających glifosat.

We wtorek Parlament poparł całkowity zakaz stosowania herbicydów opartych na glifosacie od 15 grudnia 2022 roku oraz natychmiastowe ograniczenie ich używania.

Posłowie uważają, że UE powinna przygotować plany wycofania tej substancji z rynku, zaczynając od kompletnego zakazu używania jej w gospodarstwach domowych oraz w rolnictwie, jeśli istnieją alternatywne rozwiązania pozwalające na skuteczną ochronę przed chwastami.

O wycofanie glifosatu apelują organizacje ekologiczne. W poniedziałek Greenpeace poinformował, że przedstawiciele europejskiej inicjatywy przeciw autoryzacji spotkali się z unijnym komisarzem ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenisem Andriukaitisem. Przekazali mu ponad milion podpisów pod petycją wzywającą do zakazu stosowania tej substancji.

 

Czytaj więcej na: agrobiznes.money.pl

3 thoughts on “Unia uderza w Monsanto. Koniec z ich czołowym produktem

 • 4 listopada 2017 at 09:04
  Permalink

  To jest jedno wielkie oszustwo. Najpierw dano 18 miesięczny okres, żeby firma BAYER przejęła MONSANTO (to przejęcie to ciche porozumienie). Teraz firma BAYER będzie sprzedawać te produkty, tylko że w założeniu jest trochę inna trucizna której nazwa jest mało znana. BAYER kojarzy się dobrze, niestety jest to firma która ma udział w zbrodniach II Wojny Światowej. Musimy o tym pamiętać. Teraz będą także nas truć.

  Reply
 • 4 listopada 2017 at 13:59
  Permalink

  Napisałem kiedyś email na skrzynkę BAYER w nawiązaniu do ich działalności z czasów II Wojny Światowej. W odpowiedzi – zero odpowiedzialności i współczucia za swoje czyny. Próby wybielenia się i totalna propaganda ile to dobrego robią dla świata. Takie czarne firmy totalnie bojkotujmy.
  O tym, że śmieć – Bayer ma przejąć drugiego śmiecia Monsanto nie wiedziałem, ale te czarne firmy dobrze do siebie pasują. Obie reprezentują totalne DNO!

  Reply
 • 5 listopada 2017 at 06:01
  Permalink

  A mnie cieszy niezmiernie fakt, że ludzkość budzi się. Budzi i zaczyna dostrzegać, jak bardzo koncerny trują nas, tylko po to, żeby osiągnąć korzyści finansowe. Tylko! Ludzie zauważają coraz bardziej jak działa ten świat i zaczynają aktywnie się opierać! Dziękuję Wam wszystkim 🙂

  Reply

Dodaj komentarz