fbpx

Za dnia jest proboszczem nocą DJ-em

Duchowni od dłuższego czasu poszukuje sposobów, aby przyciągnąć uwagę młodzierzy. Dlatego też pojawienie się księży na platformie TikTok nie jest niczym zaskakującym. Wśród nich znajduje się Guilherme Peixoto, proboszcz z Portugalii, który poza działalnością parafialną, zajmuje się również działalnością jako DJ i influencer. Jego popularność wzrosła znacznie na początku pandemii, kiedy to zaczął transmitować swoje występy DJ-skie i publikować treści na TikToku.

Przez ponad dziesięć lat przed pandemią, Peixoto występował jako DJ w lokalnych klubach. Muzyka ma dla niego ogromne znaczenie, o czym świadczy nawet prośba o pobłogosławienie jego słuchawek przez papieża w 2019 roku.

Jedno z jego niedawnych nagrań na TikToku, na którym tańczy w liturgicznej stułce razem z innymi duchownymi, szybko stało się viralem, osiągając ponad 4,7 miliona wyświetleń w ciągu jednego dnia.

https://www.tiktok.com/@padreguilherme/video/7192264774246272261

Peixoto, jako jeden z niewielu księży, używa transmisji na Facebooku do swoich występów DJ-skich. Inni duchowni również zaczynają dostrzegać wagę internetu w zaangażowaniu młodych osób.

 

 

Dodaj komentarz