fbpx

Quincy Symonds, fenomenalna 7-latka nazwana „Latającą Wiewiórką” ujarzmia fale jak mała błyskawica

Surfowanie to nieco zwodniczy sport. Będąc na plaży, wydaje się, że surferzy bez wysiłku suną po wodzie. Wygląda to na bardzo łatwe, ale każdy surfer powie ci że to ogromne wyzwanie. I dlatego, kiedy Quincy Symonds, lat 7, mieszkanka Australii, surfowała po swojej pierwszej fali w wieku 4 lat, surferzy byli zadziwieni.

„To dość niezwykłe, że ktoś zaczyna tak młodo”, powiedziała Jessi-Miley Dyer, Pełnomocnik ds. Kobiet w Światowej Ligii Surferów. „Myślę, że Quincy jest zdecydowanie wyjątkowa. Wygląda na to, że ma silne połączenie z oceanem i to jest coś, co bardzo lubi. ”

Rodzice Quincy pamiętają jak szybko to połączenie powstało. „Quincy po prostu nie chciała wyjść z wody”, mówi jej ojciec, Jake Symonds. „Jedyny sposób, w jaki mogliśmy ją zachęcić do wyjścia, to obiecać, że jutro będzie mogła wrócić”.

Quincy prędko nauczyła się podstaw tego sportu i zaczęła brać udział w lokalnych konkursach w przeciągu roku od jej pierwszego surfu. Obserwatorzy byli zaskoczeni, że Quincy dawała sobie radę z falami dwukrotnie większymi od niej samej. „Ona po prostu się uśmiechała i śmiała bez względu na to, ile razy upadała. To zwyczajnie nie miało znaczenia i było świetną zabawą”, mówi jej matka Kim Symonds.

Jej zamiłowanie do surfingu wtopiło się w niemal każdy aspekt jej życia. Kiedy nie jest na plaży, zastanawia się, gdzie i kiedy będzie jej następne surfowanie. Wchodzi do wody prawie codziennie i surfuje średnio do ośmiu godzin dziennie. Oprócz pełnego harmonogramu surfowania, dodatkowo trenuje fizycznie, żeby rozwinąć siłę i równowagę.

Na szczęście Quincy ma również dostęp do jednego z najlepszych na świecie zlotów surferów. Surferzy z całego świata przybywają do Złotego Wybrzeża w Australii, żeby trenować i rywalizować. Region ma mocne osiągnięcia w szkoleniu profesjonalnych surferów.

Nawet jeśli Quincy marzy o tym, aby zostać mistrzem, to jej rodzice koncentrują się na tym, żeby sport był zabawą. „Nie ma znaczenia, czy to surfowanie, golf, tenis, szkoła – wkładaj w to serce,  i zobaczymy, jak daleko się posuniesz. Moim celem nie jest osiągnięcie czegoś konkretnego „- powiedział Jake Symonds.” Jestem podekscytowany tym, co zrobi Quincy, jeśli zdecyduje się kontynuować.

 

 

 

 

Źródło: abcnews.go.com

Tłumaczenie: Ali Hekert

Dodaj komentarz