fbpx

Niemcy zakazują sprzedaży smartwatchy dla dzieci i apelują o ich niszczenie!

Niemieckie władze po raz kolejny pokazują, że nie będą patyczkowały się z producentami elektroniki, która według nich może szkodzić ludziom. Na celowniku znalazły się smartwatche, czyli inteligentne zegarki, w tym wypadku w wersji dla dzieci.

Niemiecka agencja ds. telekomunikacji wymierzyła właśnie solidny cios w producentów inteligentnych zegarków. Na terenie całych Niemiec wprowadzono bowiem… zakaz sprzedaży smartwatchy dla dzieci. Agencja uznała, że główną funkcją tych urządzeń jest szpiegowanie najmłodszych obywateli kraju. Wraz z komunikatem o zakazie sprzedaży wystosowano apel o zniszczenie zegarków, które wcześniej zakupiono dzieciom.

Wcześniej, Europejska Organizacja Konsumentów w swoim raporcie przestrzegała już, że smartwarche dla dzieci wyposażone w odbiorniki GPS są niedopracowane i posiadają poważne luki w oprogramowaniu. Luk, które w przypadku niektórych urządzeń pozwalają na przejęcie kontroli nad wbudowanym mikrofonem oraz kamerką i obserwację dziecka przez osoby niepowołane.

 

Czytaj więcej na: conowego.pl

 

One thought on “Niemcy zakazują sprzedaży smartwatchy dla dzieci i apelują o ich niszczenie!

Dodaj komentarz