fbpx

Dyrektor szkoły w Singapurze wysłał do rodziców niezwykły list przed egzaminami

Nie wiemy dokładnie w jakiej szkole i kiedy powstał ten tekst. Jednak mniej ważne jest jego pochodzenie, a bardziej liczy się sens przekazu. Byłoby cudownie gdyby wszyscy pedagodzy, nauczyciele, ale także rodzice prezentowali takie podejście wobec swoich pociech czy uczniów.

Oto treść listu:

Drodzy Rodzice!

Już wkrótce rozpoczną się egzaminy. Wiem, że martwicie się, żeby Wasze dzieci zdały je jak najlepiej.

Jednak, proszę, pamiętajcie, że wśród uczniów zasiadających do testów, będzie artysta, który nie potrzebuje zrozumieć matematyki… Znajdzie się wśród nich także przedsiębiorca, któremu nie zależy na historii czy literaturze angielskiej… Jest tam też muzyk, dla którego ocena z chemii nie ma znaczenia… Jest i sportowiec, dla którego sprawność fizyczna jest ważniejsza niż fizyka… Jeśli Wasze dziecko uzyska najlepsze noty, to wspaniale! Ale jeśli nie, proszę, nie pozbawiajcie go pewności siebie i poczucia godności. Powiedzcie: „W porządku, to tylko egzamin”. Wasze dzieci stworzone są do o wiele większych rzeczy w życiu. Powiedzcie im, że nie ważne, ile zdobyli punktów, i tak ich kochacie i nie osądzacie.

Proszę, uczyńcie to. A kiedy tak zrobicie, zobaczycie, jak wasze dzieci podbijają świat. Jeden egzamin czy niższa ocena nie odbierze im marzeń i talentów. I proszę, nie myślcie, że lekarze czy  inżynierowie to jedyni szczęśliwi ludzie na świecie.

Z serdecznymi pozdrowieniami

 

 

Źródło: Pinterest.com

Tłumaczenie: Justyna Śliwowska

 

Dodaj komentarz