fbpx

Jak zmienić instrukcje jakie przekazujesz swoim komórkom

To nieprawda, że znajdujesz się we władzy swojego kodu genetycznego, ponieważ to twoje komórki decydują o tym, w jaki sposób informacja genetyczna zostanie odczytana, w zależności od sygnałów, które otrzymują. Rodzinna historia alkoholizmu lub innych uzależnień, czy też wychowanie się w środowisku, w którym rodzice nadużywali narkotyków lub alkoholu wcale nie skazują cię na odziedziczenie tego samego wzorca zachowania. Naturalnie początkowo możesz naśladować przekonania i poglądy swojej rodziny przez własne wyuczone w dzieciństwie nawyki. Masz jednak wpływ na odczyt informacji genetycznej (aktywację lub dezaktywację genów), ponieważ zależy on głównie od twoich aktualnych myśli, poglądów i spostrzeżeń. Myśli, które stale podtrzymujesz w umyśle, stają się twoją rzeczywistością.

Twoje nieustannie zmieniające się emocje również decydują o aktywacji lub dezaktywacji genów. Każda komórka twojego ciała ma swoją własną świadomość, a to, co dzieje się poza nią – a nawet poza twoim ciałem – ma wpływ na ekspresję jej genów. Możesz wykorzystać epigenetykę w celach terapeutycznych do podniesienia własnych wibracji oraz odzyskania równowagi psychicznej, fizycznej i emocjonalnej. Zachęcam cię do włączenia własnej praktyki terapeutycznej do swoich codziennych zajęć.

Wykonaj następujący eksperyment:

Zmień instrukcje, które przekazujesz swoim komórkom. Po prostu „przypomnij” swoim „chorym” komórkom o ich zdrowiu, dzięki czemu znów będą mogły prawidłowo funkcjonować – w sposób dostrojony do twojego Prawdziwego Ja. Uczyń z tego codzienną medytację (niezależnie od tego czy siedzisz, czy idziesz), regularnie przekazując 75 bilionom swoich komórek następującą informację:

Dobre samopoczucie fizyczne jest dla mnie czymś naturalnym.

Brak napięcia jest dla mnie czymś naturalnym.

Pełne zdrowie jest naturalne dla wszystkich moich komórek.

Spokój umysłu i serca jest dla mnie czymś naturalnym.

Jestem zjednoczony ze swoim Źródłem i wszystko jest w porządku.

Proces, który tu przedstawiam, polega na świadomej rezygnacji z mentalności ofiary na rzecz doświadczania tego, kim naprawdę jesteś. Twoja biologia – komórki twojego organizmu – będzie podążała za twoją świadomą intencją. Im bardziej otworzysz się na przyjęcie tej prostej prawdy, tym zdrowszy się staniesz, a prowadzenie stylu życia, który wspiera twoje zdrowie, stanie się dla ciebie czymś zupełnie naturalnym. Na tym właśnie polega twoja moc!

 

Fragment pochodzi z książki Johna Flaherty – Bez uzależnień

Dodaj komentarz