fbpx

“Wypasionym” autem nie podbijesz serca na długo

Chwalenie się luksusowym samochodem nie jest najlepszym sposobem na znalezienie stałego partnera. Do takiego wniosku doszli naukowcy prowadzący na ten temat badania, opublikowane w renomowanym czasopiśmie naukowym “Evolutionary Psychological Science”.

Z przeprowadzonego eksperymentu wynika, że drogi samochód zniechęca, zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Właściciele luksusowych pojazdów wydają się być mniej odpowiedzialni i bardziej rozwiąźli seksualnie.

Ustalono, że “wypasione auto” jest przydatne, jeśli ktoś szuka przygody lub krótkiego flirtu. Osoby szukające długotrwałych związków, nie będą zainteresowane potencjalnymi partnerami, którzy chcą im zaimponować w ten sposób.

“Kojarzy mi się to bardziej z kryzysem wieku średniego czy niepotrzebnym kaprysem niż z rzetelnym mężczyzną” – to jedna z opinii osób biorących udział w eksperymencie.

W badaniach wzięły udział 233 osoby. Uczestnicy musieli zdecydować, czy chcieliby się związać z kierowcą kupującym tani, nowy samochód, ale z gwarancją, czy z osobą, która nabyła drogie, używane auto z pełnym wyposażeniem. Lepszym potencjalnym parterem życiowym okazał się ten pierwszy. Zdobył prawie dwa razy więcej punktów od drugiego.

Uczestnicy badań wykazali się intuicyjnym zrozumiem intencji osób obnoszących się z bogactwem. Według badanych, osoby takie stać na wysiłek w szukaniu krótkotrwałych związków o podłożu seksualnym, ale wykazują mniejsze zainteresowanie długotrwałą relacją – twierdzi dr Daniel Kruger z Uniwersytetu w Michigan, gdzie przeprowadzone były badania.

Źródło: Evolutionary Psychological Science

Dodaj komentarz