“Wypasionym” autem nie podbijesz serca na długo

Chwalenie się luksusowym samochodem nie jest najlepszym sposobem na znalezienie stałego partnera. Do takiego wniosku doszli naukowcy prowadzący na ten temat badania, opublikowane w renomowanym czasopiśmie naukowym “Evolutionary Psychological Science”.

Z przeprowadzonego eksperymentu wynika, że drogi samochód zniechęca, zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Właściciele luksusowych pojazdów wydają się być mniej odpowiedzialni i bardziej rozwiąźli seksualnie.

Ustalono, że “wypasione auto” jest przydatne, jeśli ktoś szuka przygody lub krótkiego flirtu. Osoby szukające długotrwałych związków, nie będą zainteresowane potencjalnymi partnerami, którzy chcą im zaimponować w ten sposób.

“Kojarzy mi się to bardziej z kryzysem wieku średniego czy niepotrzebnym kaprysem niż z rzetelnym mężczyzną” – to jedna z opinii osób biorących udział w eksperymencie.

W badaniach wzięły udział 233 osoby. Uczestnicy musieli zdecydować, czy chcieliby się związać z kierowcą kupującym tani, nowy samochód, ale z gwarancją, czy z osobą, która nabyła drogie, używane auto z pełnym wyposażeniem. Lepszym potencjalnym parterem życiowym okazał się ten pierwszy. Zdobył prawie dwa razy więcej punktów od drugiego.

Uczestnicy badań wykazali się intuicyjnym zrozumiem intencji osób obnoszących się z bogactwem. Według badanych, osoby takie stać na wysiłek w szukaniu krótkotrwałych związków o podłożu seksualnym, ale wykazują mniejsze zainteresowanie długotrwałą relacją – twierdzi dr Daniel Kruger z Uniwersytetu w Michigan, gdzie przeprowadzone były badania.

Źródło: Evolutionary Psychological Science

Dodaj komentarz