fbpx

Bioniczne ramię Hero Arm rośnie wraz z ciałem właściciela… może być stosowane u dzieci i jest o połowę tańsze

Hero Arm to niedrogie, bioniczne ramię wyprodukowane przy zastosowaniu technologii druku 3D, które rośnie wraz z ciałem właściciela.

Dla środowiska bionicznego wyprodukowanie Hero Arm to przełom. Od czasów pierwszych niewyobrażalnie drogich protez wiele się zmieniło. Hero Arm – najnowsza bioniczna proteza nie dość, że wyprzedza konkurencję pod względem technologii, to jest o połowę tańsza. Tak dużą optymalizację kosztów udało się osiągnąć dzięki technologii druku 3D.

Produkt został wypuszczony na rynek przez firmę Open Bionics, która za cel obrała „przekształcenie niepełnosprawności w supermoc”. Hero Arm jest też pierwszą bioniczną protezą w historii, która otrzymała certyfikat zezwalający do użytkowania medycznego, uzyskując pozytywne oceny środowiska lekarskiego.

Najnowsze bioniczne ramię może być używane także przez dzieci i właśnie z myślą o nich zostało stworzone. Dostosowujące się wraz ze wzrostem specjalne kieszonki ramię pozwala na stosowanie protezy już u 9 latków. W tej chwili Hero Arm są dostępne wyłącznie w Wielkiej Brytanii – biorąc jednak pod uwagę, że na świecie jest aż 5 milionów osób po amputacji, państw oferujących nowoczesne protezy będzie przybywać.

 

 

 

Czytaj więcej na: fpiec.pl

Dodaj komentarz