fbpx

To właśnie dziś, 26 lutego! Światowy Dzień Pozdrawiania Blondynek

Światowy  Dzień Pozdrawiania Blondynek przypada właśnie dziś, 26 lutego. To jedno z wielu świąt z kalendarza świąt nietypowych, w którym znaleźć można także takie okazje do świętowania jak Międzynarodowy Dzień Kopania Rowów, Dzień Bez Biustonosza czy Dzień Zadawania Głupich Pytań.

O tym jak blond piękności działają na mężczyzn, dowodzą wyniki badań, na które powołuje się jeden z portali internetowych. Chodzi o eksperyment przeprowadzony przez amerykańskich naukowców. Doświadczeniu, zupełnie nieświadomie, poddani zostali francuscy kierowcy. 5 pomocniczek badaczy, które założyły wcześniej peruki, szukały darmowej podwózki jako blondynki, brunetki i szatynki. Blond peruka okazała się najskuteczniejszym sposobem na zatrzymanie jadących mężczyzn. Blondynkom “uległo” 18 proc. kierowców, szatynkom 14 proc., a brunetkom 13.

Obecnie uważa się, że choć blondynki działają na pierwotne instynkty mężczyzny, brunetki mają więcej szans w świecie, w którym liczą się nie tylko fizyczne atuty. A poza tym mężczyźni i tak nie nauczyli się wciąż odróżniać tego, co naturalne od tego, co tlenione.

Tymczasem profesor Andrew Spielman, światowej sławy specjalista od komarów, doszedł do wniosku, że te owady wolą blondynki. Zbieżne upodobania mężczyzn i komarów to wcale nie przypadek, osoby o długich blond włosach wyróżniają się w tłumie innych, a komary też są wzrokowcami

W święto uroczych jasnowłosych niewiast warto powstrzymać się od opowiadania kawałów na ich temat. Co należy zrobić? Oczywiście pozdrowić te piękne kobiety!

 

Źródło: rmf24.pl

Dodaj komentarz