fbpx

Taki list powinni dostawać wszyscy uczniowie. Niezwykły tekst polskiej nauczycielki

Nauczycielka języka polskiego w szkole podstawowej napisała do swojego ucznia list. Udowodniła w nim, że są jeszcze nauczyciele z pasją i powołaniem, którym zależy na swoich uczniach. Pani Dorota ze Szkoły Podstawowej nr 323 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie może być wzorem i inspiracją dla innych pedagogów. Jej list do ucznia udostępnił na swoim profilu nawet rzecznik praw dziecka – Marek Michalak.

Pani Dorota zyskała również szacunek i uznanie wśród rodziców dzieci oraz internautów. Jej postawa jest godna podziwu i naśladowania. W swoim liście do ucznia zawarła wszystko, co warto powiedzieć dziecku na początku roku szkolnego. Zaczęła od tego, że się cieszy, ponieważ będzie go uczyć. Lekcję przedstawia jako ciekawą przygodę. Już na samym wstępie zachęca do zadawania pytań. Później prosi o staranne prowadzenie zeszytu i systematyczną naukę. Wyjaśnia też, jakie przywileje przysługują uczniowi oraz jakie będzie miał obowiązki. W skrócie informuje, jak będzie przebiegała ich współpraca. W ten sposób dziecko zaczynając rok szkolny, nie czuje się takie zagubione. Wie, na co może liczyć i czego się będzie od niego oczekiwać.

Nauczycielka tłumaczy również, że każdy może mieć gorszy dzień. Uczeń także. Zapewnia, że ona to rozumie i prosi o zgłoszenie przed lekcją swojego złego samopoczucia. W ten sposób okazuje swoim uczniom wyrozumiałość i szacunek. Zachęca również do udziału w szkolnych konkursach i rozwijania zainteresowań. Na koniec życzy powodzenia.

Przeczytajcie sami:

 

Czytaj więcej na: kobieta.onet.pl

Dodaj komentarz