fbpx

Kochająca się para, Betty Cox, lat 91, i jej mąż Graham, lat 86, jeżdżą razem, odkąd spotkali się 70 lat temu

Cieszenie się życiem i bycie zdrowym po ukończeniu 90 lat jest osiągnięciem samym w sobie, ale Betty Cox, obecnie 91 lat, nie chciała na tym poprzestać. Razem z mężem jeżdżą tandemem.

Zawsze uwielbialiśmy jazdę na rowerze – powiedziała pani Cox. Ja  jeżdżę na rowerze od 69 lat, a mój mąż od 76 lat. Zaczęliśmy jeździć tandemem wkrótce po tym, jak się poznaliśmy i od tego czasu kochamy to robić.

Na początku tego roku zapaleni rowerzyści kupili nowy tandem i podczas jednego sezonu udało im się pokonać ponad 1ooo mil

Osiągnięcie jest tym bardziej imponujące, że para jakoś specjalnie nie próbowała dotrzeć do znaku 1000 mil. Po prostu im się to przytrafiło.

Rzuciliśmy okiem na nasze urządzenie rejestrujące odległość i stwierdziliśmy, że osiągnęliśmy 1000 mil. Byliśmy bardzo zaskoczeni. Nigdy tak naprawdę nie myślałem o tym, ile kilometrów pokonujemy. I, jak przypuszczam, niewiele osób zdołało osiągnąć taką liczbę w naszym wieku.  – mówi Graham Cox.


Betty i Graham jeżdżą tandemem około cztery razy w tygodniu. Wierzą, że to sekret ich zdrowego życia.

Regularne ćwiczenia, tak jak to robimy w tandemie, są kluczem do długiego i szczęśliwego życia – powiedział Cox.
Wystarczy na nas spojrzeć. Patrząc na nasz wiek to jest dowodem, że w dłuższej perspektywie ruch naprawdę przynosi olbrzymie korzyści

 

Źródło: express.co.uk

Dodaj komentarz