fbpx

Ta postać origami powstała z jednego arkusza papieru [wideo]

Ten niesamowity film poklatkowy pokazuje studenta, który tworzy figurę origami wysokości blisko 1.80 m z jednego wielkiego arkusza papieru.

Chris Conrad potrzebował około 65 godzin, aby zaprojektować, a następnie złożyć figurę „oswajacza smoków” z kwadratowej kartki papieru o boku prawie 6 metrów.

22-latek pracuje jako badacz dla konsultantów politycznych, ale jego pasją jest łatwe 'składanie’ papieru i tworzenie z niego figurek.  Spędza średnio 20 godzin tygodniowo tworząc origami.

Samo zrobienie tak dużego papierowego kwadratu początkowo było  dla mnie wyczerpujące! Zajęło mi to aż sześć godzin. Każda część projektu trwała dłużej i była bardziej fizycznie obciążająca niż się spodziewałem. Myślę, że najtrudniejsza część była na samym końcu, ponieważ model był tak ciężki, że musiałem go postawić za pomocą specjalnej belki.

origami

Umiejętności, które Chris zademonstrował podczas tworzenia dzieła, zdobył w ciągu ostatnich kilku lat.

Robię origami od czasów gimnazjum – więc około 12 lat, co może wydawać się chwilą, ale dopiero w maju 2020 roku zacząłem składać superkompleksowe origami, a dopiero w grudniu 2020 roku zacząłem projektować własne modele.

Mówi, że jest zadowolony ze swojej obecnej pracy w badaniach, ale zdecydowanie chciałby podjąć kroki w kierunku robienia sztuki w pełnym wymiarze czasu.

Mam nadzieję, że spędzę dużo więcej czasu w pozostałej części 2022 roku doskonaląc swoje umiejętności jako projektant i w przyszłym roku rozpocznę składanie projektów dla galerii. Myślę, że jest coś niezwykle satysfakcjonującego w tym, jak dotykowe jest origami – wszystko jest wykonywane rękami … masz fizyczny gotowy produkt, na który możesz wskazać i pomyśleć sobie 'Zrobiłem to’. Dosłownie.

Zobacz niesamowity proces tworzenia postaci:

 

 

Zobacz też:

Źródło: Good News Network

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

5 thoughts on “Ta postać origami powstała z jednego arkusza papieru [wideo]

Dodaj komentarz