fbpx

Starszy brat uspokaja 4-latka. Wzrusząjace nagranie na Twitterze

Zarządzanie własnymi emocjami to nie lada wyzwanie dla dorosłych, a co dopiero dla kilkulatków. Kiedy starszy brat uspokaja w zadziwiający sposób tego młodszego, to naprawdę niezwykły widok. Doświadczenie  pokazuje, że wychowywanie dzieci w szacunku do trudnych uczuć i regularna nauka wyciszania emocji przynosi zdumiewające efekty zwłaszcza w obliczu największych trudności.

Ashley West to mieszkanka Kalifornii, pasjonatka jogi i mama trójki dzieci, a także przypadkowa „domowa dokumentalistka”. Kilka dni temu Ashley zamieściła w Internecie film z udziałem dwóch synów, którzy pomagają sobie w obliczu kryzysowej sytuacji. Nagranie udowadnia, że nawet kilkulatki mogą regulować u siebie trudne emocje.

Na nagraniu jej starszy 6-letni syn Noah uspokaja 4-letniego brata, który wpadł we wściekłość po tym, gdy jego gry wideo przestały działać. Noah podszedł do brata i poradził małemu chłopcu, żeby ten skupił się na oddechu, po czym sam pokazał, jak należy to zrobić. Po niespełna minucie 4-latek odzyskał spokój. Tylko dlatego, że starszy brat pokazał, jak to robić!

Obejrzyj filmik na Twitterze.

Nagranie, które pokazuje, że każdy z nas ma narzędzia, by łagodzić skutki stresu czy uspokajać się w traumatycznych sytuacjach rozeszło się po sieci w zaskakującym tempie. Noah i Core potrafili to zrobić, bo widzieli, jak robią to ich rodzice. To kolejny powód, by każdego dnia zadbać o praktykę mindfulness. Im częściej i łatwiej będziemy umiejętnie regulować własne emocje, tym chętniej z podobnych wskazówek zaczną korzystać nasze dzieci, bliscy i przyjaciele.

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródła: 6-yr-old expertly coaches his little brother through a tantrum-ending breathing exercise – Upworthy

Dodaj komentarz