fbpx

Indie: Aktor spłacił długi 1398 rolników

Gwiazdor Bollywood, Amitabh Bachchan, spłacił długi 1398 rolników ze stanu Uttar Pradesh o łącznej wartości 560 tys. dolarów.

We wpisie na swoim blogu aktor napisał, że „zajął się” 1398 rolnikami z Uttar Pradesh, rodzinnego stanu Bachchana. Aby ulżyć ich losowi, spowodowanemu głębokim kryzysem jakiego doświadczają rolnicy w Indiach, gwiazdor spłacił ich długi.

Aktor napisał, że po ulżeniu rolnikom czuje „wewnętrzny spokój”. Zaznaczył, że banki poinformowały już rolników o tym, że ich długi zostały uregulowane.

– Chciałbym, aby ludzie zrozumieli cierpienie naszych rolników i trudności z jakimi się mierzą. Nie chodzi mi o zdobycie poklasku, chcę, żeby wszyscy pomagali rolnikom, którym brakuje środków na realizację podstawowych potrzeb – podkreślał w trakcie prowadzonego przez siebie programu, gdy informował, że zamierza pomóc rolnikom.

Jak pisze CNN ok. 50 proc. mieszkańców Indii pracuje w rolnictwie. Jednocześnie sektor ten generuje jedynie 18 proc. PKB kraju.

W ostatnich latach rolnicy w Indiach mierzą się z różnego rodzaju przeciwnościami losu – m.in. z uderzeniami monsunów, które niszczą zbiory, rosnącymi cenami benzyny i brakiem wystarczającego wsparcia ze strony państwa.

W efekcie tysiące rolników popadło w długi. Według rządowych danych tylko w 2013 roku 11772 rolników w całych Indiach popełniło samobójstwo.

 

Źródło: rp.pl

Dodaj komentarz