fbpx

Francuska wieś sprzedaje ziemię po 1 EUR

Burmistrz maleńkiej, wyludnionej wsi na północnym zachodzie Francji został zalany napływającymi z całego świata ofertami kupna ziemi w jego miejscowości. Cena za metr kwadratowy w Berrien to tylko 1 EUR.

Przedsiębiorczy burmistrz opublikował niezwykle atrakcyjną ofertę zakupu ziemi, chcąc w ten sposób przyciągnąć do wsi nowych mieszkańców.

Berrien zmaga się z problemem wyludnienia. Niewystarczająca liczba dzieci nie usprawiedliwia istnienia lokalnej szkoły. Obecnie zamieszkuje ją już zaledwie 978 osób.By uratować miejscową szkołę, władze wsi zdecydowały o sprzedaży 800 metrów kw. ziemi po 1 EUR za metr. Cena rynkowa to 9,5 EUR, oznacza to, że oferta wsi jest niemal dziesięciokrotnie niższa.

Wygląda na to, że pomysł chwycił. Okazuje się, że od czasu opublikowanie ogłoszenia w ubiegłym tygodniu telefon w biurze burmistrza nie przestaje dzwonić.

„Mieliśmy zapytania w tej sprawie z Filipin, USA, Maroka… W sumie około 300 osób wyraziło zainteresowanie ofertą. To ogromny sukces. Jest większe zainteresowanie niż mogliśmy to sobie wyobrazić” – wyznał w rozmowie z francuskim The Local burmistrz Paul Quéméner.

Burmistrz zapewnił, że z 300 oficjalnych ofert, które dotychczas napłynęły, poważnie rozważanych jest 30.

Zainteresowani mogą dzwonić pod nr tel. (+33) 02 98 99 01 14 (rozmowa po francusku).

Źródło: londynek.net

Dodaj komentarz