fbpx

Wolontariusze potrzebni od zaraz! Dołącz do Akademii Przyszłości

16. edycja Akademii Przyszłości trwa w w całej Polsce. To program, który pomaga dzieciom w budowaniu pewności siebie i wzmacnia ich poczucie własnej wartości. Mali studenci spotykają się na cotygodniowych spotkaniach z osobistymi tutorami, odkrywają w sobie talenty i odnoszą sukcesy, które wpisują do Indeksów. W tym roku w programie bierze udział ponad 2 tys. dzieci. Mogłoby więcej, ale potrzebni są wolontariusze. Odważ się, nie daj im czekać i zostań SuperW! Bądź jak Ola. I Ania.

Akademia Przyszłości, która pozwoliła się spotkać Oli i Andżelice, to ogólnopolski program, pomagający rozwijać potencjał dzieciom, które mają wielkie plany i wspaniałą wyobraźnię, ale brak im pewności siebie. Wspiera zarówno uczniów, którzy nie radzą sobie w nauce, jak i tych którzy mają problemy w kontaktach z rówieśnikami i w integracji społecznej. Celem programu jest zmiana ich historii: budowanie w dzieciach poczucia własnej wartości oraz rozwijanie ich sprawczości i pewności siebie – tak, by były w stanie samodzielnie radzić sobie w dorosłym życiu. Organizatorem Akademii Przyszłości jest Stowarzyszenie Wiosna, znane m.in. ze Szlachetnej Paczki.

W tym roku szkolnym program odbywa się już po raz 16. Program Akademii oparty jest na autorskim Systemie Motywatorów Zmiany i metodologii projektowania doświadczeń. Każde dziecko otrzymuje w nim swojego osobistego tutora-wolontariusza, z którym spotyka się na indywidualnych zajęciach raz w tygodniu. Zadaniem tutora jest zbudowanie z dzieckiem relacji opartej na zaufaniu i stworzenie mu warunków do tego, by zmieniło swoje nastawienie do świata.

Ponadto dzieci objęte programem Akademii biorą udział w specjalnie dla nich organizowanych wydarzeniach, takich, jak uroczysta inauguracja i zakończenie roku na uczelni czy tzw. Fotel prezesa. Uczestniczą też we wspólnych wyjściach na wydarzenia kulturalne oraz w spotkaniach z ciekawymi ludźmi.

Akademię Przyszłości wspierają m.in. Joanna Kulig, Tomasz Kot i Daria Widawska.

– Jeżeli czujesz, że chcesz coś zmienić w swoim życiu, że chcesz czegoś więcej, to Akademia jest programem, w który warto się zaangażować – dodaje Ola. – “Na żywo” i w bardzo konkretnych przykładach widzisz, jak twoja praca zmienia czyjeś życie, podejście do różnych spraw, a nawet wyraz twarzy i uśmiech. Widzisz, jak ktoś cieszy się z tego, że może pójść w ciekawe miejsce poza szkołą, z tego, że ma w tobie starszego kolegę czy koleżankę. I jest z tego dumny. Budujesz komuś życie i pomagasz kształtować to, jak będzie patrzył na rzeczywistość w przyszłości, a przy okazji poznajesz siebie. Rewelacja – podsumowuje.

Nie czekaj, wejdź tutaj i zostań wolontariuszem. Na dobry początek nowego roku. SuperW są szczególnie potrzebni w Krakowie, Białymstoku, Warszawie, na Podkarpaciu i na Śląsku.

 

Źródło: szlachetnapaczka.interia.pl

Foto: Agnieszka Ożga-Woźnica /Szlachetna Paczka

Dodaj komentarz