fbpx

Dziarska seniorka chce wystartować w pięcioboju. Nastolatkowie mogą jej pozazdrościć formy

Florence Meiler ze Stanów Zjednoczonych jest żywym dowodem na to, że wiek to tylko kartka w kalendarzu. Kobieta nie dość, że uprawia sport, to jeszcze startuje w wymagających dyscyplinach.

Ma 84 lata, a kondycji mogłoby jej pozazdrościć wielu nastolatków. Florence Meiler, dziarska staruszka, biega, uprawia skok w dal i trójskok, a nawet… skacze o tyczce. Amerykanka przygotowuje się do halowych zmagań World Masters Athletics Championships, w których ma zamiar wystartować w wielu dyscyplinach, włącznie z rozgrywanym jednego dnia pięciobojem.

„Przywykłam do ciężkiej pracy, bo wychowywałam się na gospodarstwie mlecznym” – powiedziała Meiler wskazując, że to praca na farmie zaszczepiła w niej aktywność.

Kobieta ma czworo wnuków i dwoje prawnuków. Meiler rozpoczęła swoją aktywność sportową w wieku 60 lat, biegając po torze. W wieku 65 lat zaczęła skakać o tyczce. Kobieta bierze udział w skokach przez płotki, czy biegach, startując w wielu lokalnych zawodach sportowych, zarówno na torze jak i w terenie.

W wieku 80 lat ustanowiła rekord świata w skoku o tyczce, w swojej grupie wiekowej, na Mistrzostwach USA Track and Field Adirondack, które odbyły się w czerwcu 2014. Meiler ma na swoim koncie 26 rekordów i 20 rekordów amerykańskich. Zdobyła ponad 750 medali na torze i w terenie. Niedawno pojawiła się na BBC.

„Pobiłam rekord świata, kiedy miałem 80 lat, a teraz mam 84 lata” – powiedziała. „Myślę że robię to całkiem dobrze, jak na starszą panią” – dodała z najsłodszym śmiechem.

Źródło: digitaljournal.com

Dodaj komentarz