fbpx

Domek z filmu “The Holiday” znalazł nabywców. “Nie mieliśmy pojęcia że to TEN dom!”

Świąteczna komedia romantyczna  z 2006 roku pt. “The Holiday”, w którym występują Jude Law, Cameron Diaz, Kate Winslet i Jack Black, jest zdecydowanym świątecznym faworytem od kilkunastu lat. 

W tym romantycznym filmie Amanda Woods z Los Angeles, grana przez Cameron Diaz, po zawodzie miłosnym odnajduje prawdziwą miłość na angielskiej wsi. Zatrzymuje się tu w małym przytulnym domku, którym wymienia się z inną nieszczęśliwie zakochaną kobietą, graną przez Kate Winslet.

W filmie chatka o nazwie Rosehill Cottage wygląda naprawdę idyllicznie – ze świeżym śniegiem dookoła i przytulnym kominkiem płonącym w środku.

The Holiday

Tymczasem, pewna szczęśliwa para (Jon Bromley, lat 57, i żona Cressida, lat 51,) ujawniła, że faktycznie jest właścicielem tego wspaniałego domu w Holmbury St Mary, w hrabstwie Surrey w Anglii,  ale nie zdawała sobie sprawy z jego “hollywoodzkiego” znaczenia. Dopiero turyści, chcący sobie robić przy nim pamiątkowe zdjęcia uświadomili im, co to za dom 🙂 Potem też zobaczyli w magazynie “Country Life” artykuł mówiący o tym, że domek, który był inspiracją  dla “The Holiday”,  jest ponownie na rynku nieruchomości.

Przed rozpoczęciem zdjęć do ‘The Holiday”, filmowcy odwiedzili ten dom, ale kiedy okazało się, że jest zbyt daleko od londyńskiej części obsady i ekipy, odtworzyli go cegła po cegle w studio.  Chatka Rosehill Cottage jest identyczna z domem Bromleyów, począwszy od ogrodzenia, drewnianej bramy, wiejskiego ogrodu i wiejskiej ścieżki, na której w filmie poślizgnęła się Cameron Diaz.

Bromleyowie  wprowadzili się do domu o wartości 625.000 funtów (1 milion dolarów) w 2019 roku.  Domek z trzema sypialniami może pochwalić się również piecem AGA, ogrzewaniem podłogowym i kultowym płotem z palików, który można zobaczyć w filmie “The Holiday”. W ogrodzie krajobrazowym znajduje się również taras wyłożony kamieniem i widoki na okoliczne wzgórza Surrey.

The Holiday

Są tacy, którzy przechodzą obok, zatrzymują się i mówią: ‘Poznaję go, czy to jest domek z The Holiday?’ i ,’Czy mogę zrobić kilka zdjęć?’ – opowiada Jon, obecny właściciel. Zdarzają się też telefony od miłośników filmu z USA z prośbą o przesłanie zdjęć domku.

Kilka razy zdarzyło się, że ludzie pytali mnie gdzie mieszkam, a ja pokazywałem im zdjęcia. Myśleli, że ich wkręcam.

The Holiday

W filmie Amanda Woods, grana przez Cameron Diaz po zawodzie miłosnym, opuszcza Los Angeles, aby spędzić dwutygodniowe wakacje w Rosehill Cottage w prowincjonalnej Anglii. Podczas pobytu poznaje brata gospodyni, Grahama, granego przez Jude’a Law, i zakochują się w sobie.  Jon i jego żona Cressida zapytani, czy zdarzył się tam jakiś romans, tak jak w filmie, uśmiechają się tylko tajemniczo.

Kierownik produkcji do “The Holiday”, Jon Hutman napisał w komentarzu DVD, że szukał “najsłodszego, najmniejszego, najbardziej angielskiego domku, jaki można sobie wyobrazić”, i faktycznie taki znalazł. Jego właściciele doskonale rozumieją, dlaczego ich chatka  posłużyła jako inspiracja dla romantycznej historii w filmie.

Jestem z niego naprawdę dumny – dodaje Jon.

Przypominamy zwiastun filmu “The Holiday”:

 

Źródło: Good News Network

Opracowanie: Agata Pałach, autorka bloga Nigdy za późno

 

Dodaj komentarz