fbpx

Choroba i pasja idą w parze. Nastoletnia pianistka i wiolonczelistka podbija internet

Valentina Irlando to włoska pianistka i wiolonczelistka najbardziej znana z  filmów w internecie, w których gra zarówno na wiolonczeli, jak i na fortepianie. Jej inspirująca historia przyciągnęła uwagę i podbiła serca milionów ludzi na całym świecie.

Na swoim profilu na Instagramie, który obserwuje prawie 20 tys. osób, opisuje siebie jako”nastoletnią koncertującą wiolonczelistkę, która nigdy się nie poddaje, dzieląc się swoją miłością do muzyki i wiolonczeli…”.

Urodzona 25 lutego 2006 roku młoda wiolonczelistka przezwyciężyła swoje fizyczne ograniczenia, aby realizować muzyczną pasję. Valentina urodziła się z rzadkim schorzeniem mięśni, które sprawiło, że odkąd pamięta, musiała poruszać się na wózku inwalidzkim, jednak nie przeszkodziło jej to w zostaniu wybitną pianistką i wiolonczelistką.

Miłość do muzyki stała się dla Valentiny terapią. –Dla mnie gra na pianinie jest najlepszym lekarstwem! – wyznała.

Jej dziadek zawsze chciał mieć w rodzinie muzyka, więc namówił rodziców Valentiny, by kupili jej zabawkowe pianino, aby zainspirować młodą dziewczynę. Już po kilku minutach gry na pianinie zakochała się w nim!

Ta miłość do fortepianu nie rozwijała się zbytnio przez kilka następnych lat, aż do momentu, gdy Valentina miała około 13 lat. Wtedy poczuła, że czegoś brakuje w jej życiu i kiedy zdała sobie sprawę, że jest to muzyka, zaczęła znowu grać na pianinie i nagrywać swoje umiejętności, aby następnie umieścić je w Internecie. Jej filmy okazały się strzałem w dziesiątkę i przyniosły jej dziesiątki tysięcy zwolenników i miliony wyświetleń! Od tego czasu dodała wiolonczelę do swojej rosnącej listy instrumentów, na których potrafi grać!

 

W wielu filmach Valentina dziękuje swojemu nauczycielowi, Credici, za wsparcie, mówiąc: Chciałabym podziękować mojemu nauczycielowi za wiarę we mnie i za to, że zawsze mnie wspierał, nawet wtedy, gdy to, co chciałam zrobić, było niemożliwe.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej materiałów od tej inspirującej młodej artystki, śledź ją na Instagramie lub na jej oficjalnej stronie na Facebooku.

Źródło: The Music Man

Opracowanie i tłumaczenie: Agata Pałach, autorka bloga Nigdy za późno

Dodaj komentarz