fbpx

Jak wysłać paczkę za granicę?

Wysyłka paczek za granicę może być prosta i przyjemna. Wraz z rozwojem technologii oraz infrastruktury logistycznej dostawa przesyłek międzynarodowych stała się znacznie szybsza, co bezpośrednio wpływa na komfort nadawcy oraz odbiorcy. W jaki sposób wysłać paczkę za granicę?
Nadanie paczki za granicę – jak to zrobić?

Wysyłka paczki za granicę to wbrew pozorom bardzo prosty proces, niewymagający od nadawcy zbyt wielu formalności. Przede wszystkim należy jednak określić, który dostawca usług kurierskich będzie najlepszy w Twoim przypadku. Zastanów się, jakie cechy powinna spełniać firma transportująca przesyłkę. Z pewnością znaczenie ma czas dostawy, a także cena takiej usługi. Nie bez znaczenia pozostają również dodatkowe opcje dla nadawców i odbiorców, czego przykładem mogą być: śledzenie przesyłki, bezpłatna druga próba doręczenia, czy komfortowy system przekierowań paczki. Jeżeli chcesz nadać przesyłkę zagraniczną, która dotrze do adresata terminowo, przy zachowaniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa, warto zdecydować się na doświadczonego dostawcę usług transportowych – na przykład GLS Poland.

Wysyłka paczki międzynarodowej za pośrednictwem tej firmy wygląda nieco inaczej, zależnie od tego, z jakiej konkretnie usługi chcesz skorzystać. GLS obsługuje zarówno klientów indywidualnych (okazjonalne nadanie przesyłki), jak i firmy (przewozy regularne). Oferta GLS cieszy się renomą i zaufaniem.

Okazjonalne nadanie przesyłki za granicę w przypadku tej firmy kurierskiej odbywa się przy pomocy punktów Szybka Paczka. To obiekty o charakterze shop-in-shop, znajdujące się w sklepach lub zakładach usługowych. Takie rozwiązanie jest szczególnie wygodne dla nadawców, którzy chcą jednorazowo skorzystać z usług przewozowych. W punktach Szybkiej Paczki dostępne są etykiety, którymi należy odpowiednio oznaczyć przesyłkę. Z takich punktów nadawcy mogą wysyłać paczki krajowe oraz międzynarodowe.

GLS dysponuje również kompleksową ofertą dla firm. Regularne nadawanie paczek międzynarodowych odbywa się na atrakcyjnych warunkach, a dostawy są realizowane terminowo. W przypadku transportu na terenie Europy należy skorzystać z usługi EuroBusinessParcel. Natomiast dostawy do USA, Kanady, Japonii, czy Singapuru są realizowane w ramach GlobalExpressParcel. Zaletą GLS jest forma współpracy z przedsiębiorcami – warunki są ustalane indywidualnie, aby sprostać oczekiwaniom każdej firmy nadającej przesyłki zagraniczne regularnie.

Paczki do Niemiec

Popularnym kierunkiem nadawanych paczek są nasi zachodni sąsiedzi, czyli Niemcy. Wiele firm działających w skali międzynarodowej wysyła tam przesyłki do swoich klientów. Powszechny jest również transport okazjonalny, opierający się na jednorazowej wysyłce, na przykład do rodziny lub znajomych. Paczki do Niemiec nadane przy pomocy GLS są doręczane do odbiorców już w ciągu dwóch dni roboczych. Termin ten dotyczy zarówno wysyłek okazjonalnych, jak i regularnych. Paczki do Niemiec nadawane za pośrednictwem GLS są niedrogie, a na dodatek trafiają do adresatów w bardzo krótkim czasie, co jest niezwykle wygodne.

Paczki do Holandii

Wspólnie z GLS możliwe jest również wysłanie paczki do Holandii. W tym przypadku transport przesyłki trwa około 3 dni robocze. Jeżeli planujesz wysłać paczkę okazjonalnie, w GLS możesz obliczyć koszt realizacji takiej usługi. Aby tego dokonać, należy zapoznać się z cennikiem lub skorzystać z kalkulatora online, który oblicza koszt transportu. Paczki do Holandii – podobnie jak do innych państw – to gwarancja terminowej dostawy oraz maksymalnego poziomu bezpieczeństwa w trakcie przewozu.

Paczki do Irlandii

Klienci indywidualni oraz firmy wspólnie z GLS mogą również nadawać paczki do Irlandii. Transport trwa do 4 dni roboczych i jest realizowany na tych samych zasadach, co w przypadku wcześniej wymienionych państw. Podczas realizacji usługi GLS zapewnia nieustanne śledzenie przesyłki nadawcy oraz odbiorcy. Wystarczy dostęp do internetu, aby z pomocą smartfona lub komputera sprawdzić aktualny status przesyłki.

Regularne przesyłki międzynarodowe w GLS

Zarówno osoby pragnące nadać paczkę okazjonalnie, jak i firmy poszukujące regularnego partnera logistycznego, powinny korzystać z dostawcy usług transportowych, który zagwarantuje terminową i bezpieczną dostawę. W tym kontekście bezbłędnie sprawdza się GLS, dysponujący rozbudowaną infrastrukturą logistyczną w niemal całej Europie. Z pomocą tej organizacji możliwe jest nie tylko nadawanie paczek zagranicznych, ale również wysyłanie przesyłek z innych krajów do Polski. Firmy decydujące się na regularną współpracę z tą firmą kurierską mogą korzystać ze specjalnych systemów wysyłkowych, które optymalizują proces zarządzania zamówieniami. Warto, aby organizacje działające międzynarodowo korzystały z usług kurierskich, które mogą być realizowane na terenie wielu państw Europy i świata. W tym kontekście współpraca z GLS jest niezawodnym rozwiązaniem, ponieważ paczki mogą być dostarczane do kilkudziesięciu różnych krajów – zawsze na atrakcyjnych warunkach dla nadawcy i odbiorcy.

One thought on “Jak wysłać paczkę za granicę?

Dodaj komentarz