fbpx

Japoński hostel ukryty w księgarni wygląda jak ze snu!

Jeśli kiedykolwiek złapałeś się na myśli, że mógłbyś spędzić cały dzień w swoim ulubionym sklepie z książkami, nawet po jego zamknięciu, przeglądając w kółko jego oferty, to znaleźliśmy dla ciebie coś idealnego: japoński hostel oferujący nocleg w towarzystwie książek.

Przestronna przestrzeń hostelowa przypominająca swoim stylem klimaty rodem z akademika,  ma lokale w Tokio, Kioto i na Fukuoce. Znajduje się w tam ponad 1700 książek, począwszy od literatury popularnej w języku angielskim i japońskim po tłumaczenia wybranych japońskich tekstów historycznych,  wśród których znajduje się zbiór dzieł buddyjskiego mnicha, Yoshida Kenko z XIV w. Właściciele hostelu planują zwiększyć swoją kolekcję, tak by ostatecznie zawierała co najmniej 3000 książek. Bardzo możliwe, że teraz żeby przejrzeć je wszystkie na spokojnie, będziesz musiał zostać tam co najmniej  na kilka nocy!

Jakby tego było mało hostel znajduje się w rewelacyjnej lokalizacji. Zajmuje siódme piętro wieżowca w dzielnicy Ikebukuro w Tokio, co oznacza, że nie będziesz musiał iść zbyt daleko, żeby dostać pyszną kawę czy przekąskę, kiedy będziesz potrzebować czegoś w trakcie czytania.

Wynajmujesz więc bardziej łóżko, a nie całe pomieszczenie – nie zapominajmy, że to tylko hostel. Wszystkie łóżka są wbudowane w  przestrzeniach pomiędzy półkami na książki, co jest naprawdę ciekawym pomysłem.

Ponieważ jest to hostel, koszt wynajęcia takiego sypialnego boksu ze śniadaniem, zainstalowanym oświetleniem, potrzebnym podczas długich nocnych sesji z książką, jest naprawdę rozsądny (między 30 a 50$ za noc). Właściciele nie ukrywają, że standard hostelu nie jest najwyższy, ale czy ma to znaczenie, kiedy czytając do późna, głowa sama opada ci na poduszkę?

 

 

Źródło: chronicles.roadtrippers

Tłumaczenie: Joanna MM

Dodaj komentarz