fbpx

Osierocone słoniątka ustawiają się w kolejce żeby przytulić kobietę, która uratowała im życie

Z każdym kolejnym rokiem coraz więcej słoni afrykańskich ginie z rąk kłusowników polujących na ich cenne kły. Dlatego też, tak wzruszające są chwile kiedy życie tych majestatycznych zwierząt zostaje ocalone. Ośrodkiem, który jest kolebką takich momentów jest sierociniec w Nairobi w Kenii, w którym to ludzie opiekują się dziesiątkami osieroconych słoniątek. Oddany sprawie zespół ekologów opiekuje się i wychowuje te wspaniałe słonie, po tym jak ich rodzice stracili życie z powodu nadmiernego kłusownictwa.

Wszystko było możliwe dzięki Daphne Sheldrick, życzliwej kobiecie o wielkim sercu, która poświęciła swoje życie ratowaniu osieroconych zwierząt. Przez ponad cztery dekady setki zwierząt otrzymały drugą szansę na przeżycie, właśnie dzięki tej kobiecie. Przez te wszystkie lata Daphne z powodzeniem wychowywała nowonarodzone słonie, pomagając im powrócić na wolność. Wygląda na to, że Daphne posiada udoskonaloną formułę mleka, które imituje mleko matki słonia i karmi nim malutkie słoniątka. Kobieta deklaruje, że osierocone słonie nie tylko zainspirowały ją do pionierskich prac konserwatorskich w Sheldrick Wildlife Trust, ale nauczyły ją wiele o życiu.

„Słonie nauczyły mnie, jak odkładać złe rzeczy na bok, przewrócić stronę i żyć dalej” mówi. „Zrozumienie traum, jakie przeszły te słonie i to jak z nimi teraz żyją, uczyniło mnie silniejszą osobą.”

Wszyscy powinniśmy być wdzięczni za inspirującą pracę jaką wykonywała Daphne Sheldrick i choć nie ma jej już z nami, jej fundacja ciągle działa i pomaga słoniątkom w potrzebie! Jeśli więc jesteś zainteresowany kontynuacją pięknej misji Daphne i chcesz być częścią czegoś większego – zaadoptuj słoniątko! Może okazać się, że potrzebujesz go tak samo, jak ono potrzebuje ciebie.

 

Link do strony z możliwością adopcji słonia: www.sheldrickwildlifetrust.org

 

Źródło: majesticanimals

Tłumaczenie: Joanna MM

Dodaj komentarz