fbpx

„Wyślij pocztówkę do babci”. Niezwykły mural na 10-lecie festiwalu Up To Date

Bohaterką kolejnego muralu, który pojawił się na jednym z Białostockich bloków, jest 90-letnia pani Eugenia. Malowidło znajduje się na ścianie byłego rektoratu Uniwersytetu w Białymstoku, przy ul. Skłodowskiej 14. Inicjatorami przedsięwzięcia są organizatorzy festiwalu Up To Date.

Tytuł muralu „Wyślij pocztówkę do babci” nawiązuje do akcji, która odbywa się pod tą samą nazwą w czasie wrześniowej imprezy.

– Na Festiwalu Up To Date od samego początku mamy połączenie różnych gatunków muzycznych: rap, techno, ambient i cała muzyka basowa, a do tego pokolenie 50 + i starsi ludzie. W ogóle to nie ma ze sobą nic wspólnego, ale potrafiliśmy sprowadzić to do wspólnego mianownika. Z jednej strony mamy techno, z drugiej mamy miłość do babci i utrzymywanie więzi międzypokoleniowych, żeby ludzie pamiętali o sobie oraz po prostu byli. Tak naprawdę możemy mówić o tym, że w pewien sposób, co jest piękne i humorystyczne, techno łączy pokolenia! – mówi dyrektor artystyczny Festiwalu Cezary Chwicewski.

Przez ostatnie trzy lata z festiwalu Up To Date do najbliższych wysłano ponad 2 tys. pocztówek, które zaprojektowali sami organizatorzy. W tym roku akcja również zostanie powtórzona. Jubileuszowa, dziesiąta edycja Festiwalu Up To Date odbędzie się między 5 a 8 września.

Źródło: akadera.bialystok.pl

Dodaj komentarz