fbpx

Domek z silosu zbożowego – marzenie każdej dziewczyny!

Jako właścicielka firmy Old World Antieks (link: https://www.oldworldantieks.com/), Amy Kleinwachter spędza dużo czasu na przeszukiwaniu kuli ziemskiej pod kątem pamiątek i nietypowych elementów architektonicznych. Ale jej najlepsze do tej pory znalezisko – 14-metrowy silos na zboże – pochodziło z rancza tuż za jej domem w Teksasie. Zbudowała już cały dom z odzyskanych materiałów i natychmiast wymyśliła, że silos może być nietypowym pensjonatem, idealnym na jej 10 akrową działkę.

Po przewiezieniu silosu, Amy zatrudniła Judy Kurtz – lokalną specjalistkę, aby pomogła wybrać materiały do budowy z ogromnej kolekcji płyt wiórowych, blach i ram okiennych. Budowanie na krągłych kształtach beczki, było wielkim wyzwaniem, ale Judy poradziła sobie świetnie. Kompletna konstrukcja o powierzchni 1000 stóp kwadratowych (ok. 93 m2) obejmuje teraz ganek, część wspólną, sypialnię i łazienkę, dzięki czemu jest ono odpowiednie dla rodziny, przyjaciół i odwiedzających. Amy: „Żartujemy, że określenie ‘zbierać się w koło’ nabrało nowego znaczenia.”

Część gościnna

Stara skrzynka po szampanie stała się podnóżkiem dzięki poduszce z worka na zboże. Para niedopasowanych skórzanych foteli i zabytkowy stół z wybielonego dębu tworzą eklektyczną część wypoczynkową.

Część do pracy

 

Amy przekształciła starą tablicę z motywem kwiatowym w wiszące biurko. Kupując stare plansze, radzi: „Zadawaj pytania. Dobry dealer zna historię i dobrze rozpoznaje materiały. Jeśli nie chce o tym rozmawiać, to tablica jest prawdopodobnie nieoryginalna.”

Sypialnia

Stare drewno ocalone z pobliskiego historycznego domu w Teksasie zostało poddane obróbce i uszczelnione poliuretanowym specyfikiem, aby goście nie wdychali farby ołowiowej. Teksturowane ściany, łoże z kutego żelaza (miltonsfurniture.com) z nową, lnianą pościelą (gypsyville.com). (Amy mówi, że znalezienie wygodnego, antycznego łóżka tego rozmiaru okazało się prawie niemożliwe). Obraz olejny z martwą naturą znalazła podczas europejskiej wyprawy antykwarycznej.

Łazienka

 

„To jest jedyna rzecz, której zbieracz nigdy nie ma dość. Podczas układania desek, zwracam uwagę na przetarcia farby. Uważam, by robić to tak, żeby wyglądało naturalnie – nic zbyt doskonałego, ale też nie jest zbyt przypadkowego” – mówi.

Witrynka łazienkowa

Stara szafka na telefon ma drugie życie jako półka podtynkowa.

Dekoracja ścienna

 

 

Ten znak Amy otrzymała w barterze od sprzedawcy Etsy (https://www.etsy.com/)

Szyby od dentysty

„Jest to zasadniczo puszka i z natury ciemna” – mówi Amy o silosie. „Przeszukałam swoje zbiory, szukając okien o dużej wysokości i niewielkiej szerokości, aby zmaksymalizować naturalne światło i nadal pracować w ramach ograniczeń owalnego projektu.” Wiele lat temu przekonała przyjaciela, by kupił stary zestaw z gabinetu dentystycznego i teraz mogła go od niego odkupić.

Metalowe markizy

 

„Stare okna są jedną z moich ulubionych rzeczy do polowania, ale metalowe markizy są tuż za. Uwielbiam, jak one wprowadzają głębię do projektu i surowy sznyt.”

Ozdobne nagłówki

 

„Misternie rzeźbione okiennice i drzwi to mój cel, kiedy chcę zdefiniować przestrzeń lub ozdobić bez konieczności zawieszania grafiki” – mówi Amy.

Ganek

Amy Kleinwachter i kura – zewnętrzny budzik.

 

Źródło: countryliving.com

Tłumaczenie: Kasia Kurzawa

Dodaj komentarz