fbpx

Tadeusz Sznuk kończy dzisiaj 76 lat. Wszystkiego najlepszego!

16 lipca, urodziny obchodzi legenda polskiego radia i telewizji – Tadeusz Sznuk. Człowiek, który zna odpowiedź na niemalże każde pytanie. Prowadzący najstarszy program w telewizji polskiej „Jeden z dziesięciu” kończy 76 lat!

Tadeusz Sznuk urodził się w Kielcach. Z wykształcenia jest elektronikiem – ukończył Politechnikę Warszawską. Jednak już w wieku 16 lat pracował jako reporter w Rozgłośni Harcerskiej. Od początku lat 70. związany jest z telewizją publiczną.

Karierę przyniosły mu programy prowadzone w Trójce – Polskim Radiu Program III: „Sygnały dnia”, „Muzykalny detektyw”, „Lato z radiem”. Od 1994 roku jest współtwórcą kultowego programu „Jeden z dziesięciu”. Przez 24 lata powstało około 3 tysięcy odcinków – to fenomen telewizji polski. Podczas gdy inne teleturnieje znikały z anteny po kilku edycjach, „Jeden z dziesięciu” nie traci na popularności.

Tadeusz Sznuk jest z pewnością ikoną telewizji oraz Polskiego Radia. Na swoim koncie ma takie nagrody jak: Diamentowy i Złoty Mikrofon oraz Telekamery.

Wszystkiego najlepszego!

Dodaj komentarz