fbpx

Jak odnaleźć swoje powołanie

Istnieje wiele słów i wyrażeń opisujących pragnienie oraz potrzebę odnalezienia swojego powołania. Własna ścieżka, powołanie, swoja droga, miejsce w świecie czy – własna nisza.

Różne określenia, to samo znaczenie.

Od zarania dziejów człowiek szuka odpowiedzi na pytanie „po co tu jestem”, a wyraz temu daje w swoim codziennym życiu, w wykonywanym zajęciu oraz w relacjach z otaczającymi go ludźmi.

Wtedy, gdy możemy wyrazić to, kim jesteśmy w działaniu, gdy możemy wykonywać pracę, która sprawia nam radość oraz wtedy, gdy działamy na rzecz drugiego człowieka, i dzięki czemu jest mu lepiej, wtedy, odnajdujemy sens naszego istnienia.

Powołanie, pasjo-praca, realizacja marzeń, pomoc drugiemu człowiekowi – wszystko to przekłada się na poczucie szczęścia, a nasze bycie szczęśliwym nie może obyć się bez echa – czyli bez wywierania pozytywnego wpływu na otoczenie i innych ludzi.

 

Jak umościć sobie gniazdko w  świecie?

Pomimo podziałów w naszym dualistycznym świecie, wiele religii i teorii spotyka się w tym samym punkcie: odpowiedź, kierunek i skarb jest w TOBIE.

Tak samo twierdzi Tad, autor książki „Gdzie jest twoja nisza”, który pisze o tym, że gdy sięgniesz wystarczająco głęboko, odkryjesz coś bardzo ważnego. Poszukując swojego miejsca, czyli swojej roli i miejsca, w którym jesteś spełniony na Ziemi, odkryjesz, że codzienne życie według własnych wartości jest czymś dużo piękniejszym niż szczęście czy sukces. To coś dużo głębszego. Zdasz sobie sprawę z niewiarygodnej potrzeby współpracy z innymi ludźmi. Zobaczysz, że nie chodzi tylko o zarabianie, ale o zajęcie się głębszymi problemami niesprawiedliwego świata. W ten sposób, twoja wysoce wyspecjalizowana, dyskretna i unikalna nisza, może poprowadzić cię ku drugiemu człowiekowi. TO JEGO ZAWSZE SZUKAŁEŚ.

Tad uważa, że żyjemy w czasach, w których niewielu ludzi posiada klarowne poczucie swojej roli w społeczności. Nie ma też zbyt wielu prawdziwych wspólnot. Tad wierzy, że nastał czas, w którym musimy wzajemnie się wspierać w odnalezieniu większej przejrzystości w tej dziwnej i niezwykłej podróży ku odnalezieniu swojej roli na tym świecie.

Twoje powołanie, rola w świecie czy nisza – to coś, co wnosisz swoją osobą, a czego wcześniej światu brakowało.

Gdyby nie ty, to mogłoby się nigdy nie pojawić. To puste miejsce, które TYLKO TY możesz wypełnić. Człowiek, który odnalazł swoją niszę, tak naprawdę, dostrzegł coś, czego nie robił nikt inny i postanowił sam się tym zająć.

Na podstawie książki Tada Hargrave – Gdzie jest twoja nisza.

Książka jest do nabycia na stronie Wydawnictwa Biały Wiatr, a na hasło nigdyzapozno można otrzymać 10% rabat.

 

2 thoughts on “Jak odnaleźć swoje powołanie

  • 6 sierpnia 2019 at 11:44
    Permalink

    Już szukam 43 lata i dalej nie wiem

    Reply

Dodaj komentarz