fbpx

Pitbull w ostatniej chwili uratował dzieci przed jadowitym wężem

Ośmiomiesięczny pitbull w ostatniej chwili podbiegł do nieświadomych zagrożenia synów właściciela, szczeniak uratował ich przed jadowitym wężem.

Kiedy dwaj kilkuletni chłopcy myli miski dla psa, nie zauważyli zbliżającego się do nich niebezpieczeństwa. Młody Pitbull podbiegło do nich w ostatniej chwili. Dzieci usłyszały tylko warczenie i wycie swojego pupila. Kiedy się odwróciły, zobaczyły martwego kolorowego węża i stojącego nad nim ośmiomiesięcznego szczeniaka Zeusa. Chłopcy natychmiast pobiegli po rodziców, okazało się że zwierzak jest w fatalnym stanie.

Kiedy do nas przyszedł, widziałem, że jest z nim bardzo źle. To był traumatyczny widok – relacjonuje Gary Richardson, ojciec uratowanych dzieci i właściciel Zeusa.

Zeus uratował dzieci przed groźnym wężem koralowym. Niestety sam został ukąszony aż cztery razy. Rodzina zabrała go do weterynarza w mieście Ocala na Florydzie i wydała na jego leczenie tysiąc dolarów. Zeus dostał dwie fiolki antidotum, jednak wbrew nadziejom rodziny psiaka nie udało się uratować.

Pitbulle to najlojalniejsze psy, jakie znam, a miałem wiele ras. Jeśli właściwie je traktujesz, oddadzą za ciebie życie. Zawdzięczam mu życie mojego syna – podkreśla Richardson.

Dodaj komentarz