fbpx

Jowita Woszczyńska została w mistrzynią świata w dekorowaniu tortów

W Mediolanie od 19 do 20 października rozgrywane były międzynarodowe zawody Cake Designers World Championship 2019. W tej prestiżowej konkurencji wzięło udział  18 dekoratorów z różnych zakątków świata. Wśród konkurentów znalazła się także reprezentantka Polski – pochodząca z Bydgoszczy Jowita Woszczyńska.

Wcześniej Jowita Woszczyńska zwyciężyła w Mistrzostwach Polski w Dekorowaniu Tortów na Expo Sweet 2018 r. i tym samym zakwalifikowała się do mistrzostw świata, organizowanych w Mediolanie. Do rywalizacji na światowym poziomie nasza dekoratorka przygotowywała się, tworząc prawdziwie arcydzieło sztuki – powstał tort konkursowy imponujących rozmiarów, swą estetyką odwołujący się do polskiej kultury. Tort ozdobiła między innymi reprodukcja dzieła Malczewskiego, wykonana przez naszą reprezentantkę.

Oprócz tortu przygotowanego wcześniej na pokaz, każdy uczestnik zawodów miał także za zadanie udekorować na miejscu mniejszy tort, który oczywiście tematycznie będzie nawiązywał do dzieła pokazowego. Jowita Woszczyńska oba torty wykonała z mistrzowską perfekcją i wywalczyła złoty medal na Cake Designers World Championship w Mediolanie 2019.

– Jowita jest niezwykle skromna i pracowita. Jest cudowną osobą, w pełni zasłużyła na to zwycięstwo. Kiedy mówiłam jej przed wyjazdem do Mediolanu, że wygra, śmiała się – powiedziała nam Ezo Oneir, bydgoska fotograficzka i pisarka, która dwa lata temu poznała panią Jowitą. Ezo Oneir mocno kibicuje talentowi pani Jowity, kobieta nie tylko wykonała sesję zdjęciową zwycięskiego tortu, ale także założyła specjalną stronę na Facebooku Fairy cake & decorations, na której prezentuje dekoracje pani Jowity.

Warto dodać, że to nie był debiut bydgoszczanki w Mistrzostwach Świata, bowiem dwa lata temu Jowita Woszczyńska zajęła 3. miejsce. Gratulujemy!

Źródło: expressbydgoski.pl

Dodaj komentarz