fbpx

Żołnierze z Bydgoszczy w czasie ćwiczeń uratowali trzy małe koty

Szkolenie żołnierzy 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej im. Króla Kazimierza Wielkiego zakończyło się w niecodzienny sposób. Wojskowi wrócili do koszar nie tylko z nowymi umiejętnościami, ale także z uratowanymi małymi kotami.

„W trakcie ochraniania obiektu przeznaczonego do ćwiczeń jeden z żołnierzy zauważył trzy malutkie kotki. Informacja szybko obiegła obozowisko, a żołnierze Brygady z Bydgoszczy natychmiast otoczyli zwierzaki opieką. Ze względu na ograniczone możliwości spowodowane warunkami poligonowymi, radzili sobie jak mogli. Zostawiali część przysługującej im żołnierskiej racji wydawanej z batalionowego punktu żywienia, aby kotki zyskały na sile. Na zmianę przynosili też wodę. Ocalałe zwierzątka szybko zaskarbiły serca wszystkich uczestników poligonu” – czytamy na oficjalnym profilu brygady w mediach społecznościowych.

Żołnierze natychmiast zaopiekowali się zwierzętami. Dzielili się z nimi racjami, na zmianę przynosili im wodę. Losem kotów zainteresowali się także dwaj wojskowi, którzy na co dzień służą w 1 Batalionie Dowodzenia i Zabezpieczenia. Wszystkie trzy maluchy przyjechały z kompanią do Bydgoszczy.

 

– To chęć niesienia pomocy bezbronnemu zwierzęciu wpłynęła na podjętą przeze mnie decyzję – mówi kapitan Łukasz Pytel, który nie tylko dowodzi kompanią, ale też jest doświadczonym saperem.

– Nie miałem jeszcze żadnego pupila, nie rozważałem wcześniej tego, ale nie mogłem pozostać obojętny na los bezbronnych istot, dlatego jednego z nich postanowiłem przygarnąć i dać mu nowy dom. Będzie się wabił Opal, tak jak kryptonim ćwiczenia taktycznego, w którym właśnie braliśmy udział – dodaje.

Gdyby nie pomoc żołnierzy, zwierzęta mogłyby nie przeżyć zimy.

– W promieniu co najmniej kilkunastu kilometrów nie było większych zabudowań – dodaje starszy kapral Łukasz Jakielaszek. – Znaleźliśmy kotki w środku lasu, z dala od zamieszkałych przez ludzi rejonów.

Udało się znaleźć dom dla jeszcze jednego malucha. Wciąż trwają poszukiwania rodziny, która postanowi przygarnąć ostatniego z rodzeństwa. W sprawie adopcji biało-czarnego kotka można kontaktować się pod numerem telefonu 793 788 884.

Źródło: facebook.com/1-Pomorska-Brygada-Logistyczna-im-Kr%C3%B3la-Kazimierza-Wielkiego-1161559260556486/

Dodaj komentarz