fbpx

Uwolnił łabędzia zaplątanego w siatkę. Nie spodziewał, że ptak odwdzięczy się w ten sposób

Łabędzie nie są ptakami szczególnie skorymi do czułości. Dlatego moment, w którym ranny łabędź przytulił Richarda Wiese, prezentera popularnego w Wielkiej Brytanii programu przyrodniczego „Born to Explore”, jest tak wyjątkowy i poruszający.

Kilka lat temu Richard odwiedzał brytyjską kolonię łabędzi Abbotsbury Swannery. Kiedy zobaczył łabędzia, który został ranny podczas próby przelotu nad ogrodzeniem, pośpieszył mu z pomocą. Sprowadził weterynarzy, żeby opatrzyli zwierzę, a on sam trzymał ptaka i czule go uspokajał.

  • Czułem bicie jego serca i  szyję owiniętą wokół mojej. To był wspaniały moment, gdy całkowicie mi zaufał – powiedział później Richard Wise.

Ta opowieść powędrowała w świat i podbiła internet. Udowadnia, że wszystkie zwierzęta, również dzikie są zdolne do uczuć przypisywanym wyłącznie człowiekowi: wdzięczności i sympatii.

– To naprawdę wspaniałe uczucie, gdy czujesz więź i wzajemne zaufanie z niewerbalnie komunikującym się łabędziem, kiedy zwierzę uświadamia sobie, że nie zamierzasz zaszkodzić – dodał Richard.

 

Opracowanie: KM

Dodaj komentarz