fbpx

Indyjska restauracja rozdaje potrawy z curry i ryżu setkom ofiar pożaru w Australii – „Naszym obowiązkiem jest służyć pomocą”

Miejscowi właściciele indyjskiej restauracji zapewnili tysiące darmowych posiłków dla tych, których dotknęły pożary Australii w Gippsland, stanie Wiktoria.

Kanwaljit Singh i jego żona Kamaljit Kaur prowadzą restaurację Dei Grill w Bairnsdale we wschodniej części stanu Wiktoria, gdzie pożary zniszczyły domostwa i spowodowały śmierć jednej osoby.

Małżeństwo i ich pracownicy gotują curry z ryżem, a następnie fundacja charytatywna w Melbourne, Sikh Volunteers Australia, przekazuje posiłki osobom mieszkającym w tymczasowym schronisku.

Pan Singh, który mieszka w tej okolicy od 6 lat, powiedział, że czuje się zobowiązany pomóc innym mieszkańcom Australii.

“To okropne, co się tu dzieje. Pożary dotknęły wiele osób, które teraz potrzebują jedzenia i dachu nad głową. Naszym obowiązkiem jest służyć im pomocą, kiedy potrzebują jej najbardziej” – powiedział w wywiadzie z SBS Punjabi. (https://www.sbs.com.au/language/english/audio/it-s-our-duty-to-serve-them-this-is-how-an-indian-restaurant-is-helping-bushfire-victims-in-east-gippsland?fbclid=IwAR2mcGS5W62pKR5hCLidYPCkF_cigvdcOIuEm9sFmhS_fxjiX-YbiFf9qM4)

 

“Postępujemy zgodnie z zasadami Sikhów. Robimy to, co inni Australijczycy, czyli służymy i modlimy się za tych, których dotknęły te okropne pożary” – powiedział.

Pan Singh oświadczył, że jego zespół pomógł wolontariuszom ugotować 500 posiłków w wigilię Nowego Roku.

“Mamy możliwość ugotować posiłek nawet dla tysiąca osób jednego dnia. Wszystko jednak zależy od aktualnych potrzeb” – mówi.

“Mamy zapasy ryżu, mąki i soczewicy, które najprawdopodobniej wystarczą nam na cały następny tydzień.”

 

Źródło: sikhnet.com

Tłumaczenie: Aleksnadra Kotlęga

Dodaj komentarz