fbpx

Dziś w nocy czeka nas zaćmienie Wilczego Księżyca

Księżyc fascynuje ludzi od wieków, nic w tym dziwnego, ponieważ jest najjaśniejszym obiektem na nocnym niebie. Zainteresowanie tym ciałem niebieskim nie jest przypadkowe, szczególnie istotne dla ludzi jest czas jego zaćmienia oraz pełni. Czy fazy Księżyca wpływają na emocje?

Zaćmienie Księżyca w 2020 r.

W 2020 roku pierwsze zaćmienie Księżyca rozpocznie się 10 stycznia około godziny 17, punkt kulminacyjny osiągnie około  godziny 19:21. Najlepiej oglądać je z miejsc mało oświetlonych sztucznym światłem.

Zaćmienia Księżyca występuje każdego roku. Zjawisko to powstaje w momencie, gdy Ziemia znajduje się pomiędzy Słońcem a Księżycem w pełni.

Tym razem będziemy mieli do czynienia z tak zwanym  półcieniowym (częściowym) zaćmieniem. Księżyc przejdzie więc jedynie przez półcień Ziemi. Dzięki temu zobaczymy ciekawe zaciemnienie brzegów Księżyca.

Zaćmienie Księżyca a samopoczucie

Mimo że półcieniowe zaćmienie Księżyca wydarzy się 10 stycznia, jego skutki odczuwalne mogą być w dniach 9-11 stycznia. Wiele osób dostrzega wówczas zmiany w swoim zachowaniu. Niektórzy są rozdrażnieni, wybuchowi i mają problemy ze snem. Warto wówczas wziąć relaksujący prysznic i zrobić coś, co na ogół nas rozluźnia i uspokaja.

Inni z kolei czują spory przypływ energii, motywację i chęć do działania. Wtedy warto spożytkować tę energię na coś produktywnego lub kreatywnego. Poza tym pojawiać się może także niepokój oraz rozkojarzenie i dekoncentracja. Wówczas należy być bardziej ostrożnym, by nie zrobić sobie krzywdy.

Pełnia Wilczego Księżyca

Zgodnie z tradycją, pierwsza pełnia każdego roku nazywana jest Pełnią Wilczego Księżyca. Styczniowa pełnia ma szczególny wpływ na samopoczucie. Można się spodziewać się przede wszystkim zdenerwowania, nasilającej się irytacji i zniecierpliwienia.

Według astrologów, ma to związek z dziejami przodków. Noce w tamtych czasach nie były dla nich przyjemne ani bezpieczne. Ludzie w nocne, mroźnie zimy musieli pilnować podtrzymywania ognia, by zapewnić sobie ciepło, ale również odstraszyć czyhających na nich drapieżników. Być może dziś podświadomie spodziewamy się podobnego niebezpieczeństwa i z tego powodu może nam towarzyszyć niepokój.

Dodaj komentarz