fbpx

Polscy licealiści wracają z medalami z olimpiady geograficznej w Pekinie

e7bff1cb496906638e6d39b1acc9ded983dd7e84

Młodzi polscy geografowie wrócili z Pekinu ze srebrnym i brązowym medalem. Konkurencja była niemała – w XIII Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej wzięło udział 173 najlepszych uczniów z 45 krajów wszystkich kontynentów.

Srebrny medal zdobył Paweł Goleniowski z I Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach, natomiast medal brązowy wywalczyła Anna Kurop z II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Polskę reprezentowali również Janusz Godziek z I Liceum Ogólnokształcącego w Mikołowie oraz Daniel Dylewski z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie.

Olimpiada, która zakończyła się 22 sierpnia w stolicy Chin, składała się z trzech części. Pierwszą z nich stanowił test pisemny, sprawdzający umiejętności i wiedzę geograficzną. Kolejnym etapem były zajęcia terenowe, podczas których uczniowie analizowali natężenie ruchu drogowego i uwarunkowania środowiskowe w jednej z dzielnic Pekinu, a następnie przygotowali plan zrównoważonego rozwoju wcześniej badanego obszaru. Ostatnią część stanowił quiz multimedialny.

Zawody zostały zorganizowane pod auspicjami Międzynarodowej Unii Geograficznej.

 

Czytaj więcej na national-geographic.pl

Dodaj komentarz