fbpx

Pierwsze w Polsce centrum handlowe wprowadza ciche godziny

2 kwietnia, symbolicznie w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, Galeria Katowicka wprowadziła tzw. „ciche godziny”. Po raz pierwszy muzyka i reklamy na pasażach handlowych zostały wyłączone w godzinach 9:00 – 11:00. To kolejne udogodnienia dla osób ze spektrum autyzmu, przygotowane w obiekcie.

 „Ciche godziny” docelowo obowiązywać będą w każdą sobotę, w godzinach 9:00 – 11:00. – w tym czasie w tzw. częściach wspólnych nie będzie słychać reklam i muzyki. Dodatkowo, prawie 60 najemców Galerii Katowickiej zadeklarowało, że na życzenie klienta ściszy muzykę lub przygasi światło w swoim lokalu. Lokale te zostały dziś oznakowane specjalnymi naklejkami.

Warto przypomnieć również, że w Galerii Katowickiej od jesieni 2018 roku funkcjonuje Pokój Wyciszenia przeznaczony dla osób z obniżoną sprawnością funkcjonowania społecznego, wynikającą ze spektrum autyzmu. To pierwszy tego typu punkt, uruchomiony w polskim centrum handlowym. Przygotowano go zgodnie z wytycznymi i standardami ROM-E Metis, na co dzień zajmującego się m.in. tematyką autyzmu. To nie koniec udogodnień, jakie Galeria planuje wprowadzić w swoim obiekcie.

Źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz