fbpx

Baletnica bez rąk dała znakomity popis swoich umiejętności

Vitoria Bueno urodziła się bez rąk, co nie przeszkodziło jej w spełnieniu marzeń o zostaniu baletnicą. Tancerka wystąpiła w popularnym show, gdzie podbiła serca publiczności. Widzowie z całego świata byli pod wrażeniem jej niesamowitego talentu i umiejętności.

Pochodząca z Brazylii 18-letnia Vitoria Bueno zdobyła popularność w 2021 roku, po występie w niemieckiej wersji programu “Mam talent”, gdzie zajęła drugie miejsce.

Dzięki rozgłosowi utalentowana tancerka dostała zaproszenie od producentów bliźniaczego programu w Stanach Zjednoczonych. Uczestniczka po raz kolejny opowiedziała swoją historię przed jurorami.

Vitoria Bueno urodziła się bez ramion, co nie przeszkodziło jej w realizacji swoich pasji. Kiedy mama zapisała ją do szkoły baletu, okazało się to strzałem w dziesiątkę. Bueno przybyła do Stanów Zjednoczonych razem ze swoją nauczycielką, która była również jej tłumaczką.

— Urodziłam się z wadą genetyczną. Dla mnie całkowicie normalną rzeczą jest używanie stóp do robienia innych rzeczy. Jem nimi, myję zęby, czeszę włosy. Radzę sobie z moją niepełnosprawnością — opowiadała baletnica.

— Pasję do tańca odkryłam od  najmłodszych lat, byłam podekscytowana, co mogę zrobić z moimi stopami. Poprosiłam mamę, aby zapisała mnie do szkoły tańca — komentowała.

Vitoria Bueno w “Mam talent”
18-letnia baletnica wykonała swój taneczny program do utworu “You Say” Lauren Daigle. Wiele osób na widowni po występie ocierało łzy wzruszenia. Poruszeni byli też jurorzy.

— Cieszę się, że do nas przyjechałaś, że mogliśmy cię zobaczyć tutaj w Stanach. Jesteś wspaniała, masz w sobie mnóstwo elegancji, gdy tańczysz — komentowała Heidi Klum.

— Wierzę, że gwiazdę można poznać po tym, że się nie poddaje, a gdy jest na scenie, całą ją rozświetla. Masz obie te cechy. Masz ten potrzebny błysk. Gdy występowałaś, zapadła kompletna cisza, bo zapamiętywaliśmy twój występ. Myślę, że całe Stany i cała Brazylia będą ci kibicować — dodał Simon Cowell.

— Nie mam pojęcia o tańcu, ale zdaje sobie sprawę, jak trudno jest tańczyć bez rąk, które pozwalają złapać balans. Nie wdzieliśmy nawet sekundy niepewności. Niesamowity jest twój pokaz siły i elegancji. Sprawiłaś, że wybór będzie trudny. Życzę ci wszystkiego najlepszego — podsumował jej występ Howie Mandel i ponownie nagrodził ją owacjami na stojąco.

Vitoria Bueno podbiła sieć

Choć Bueno nie awansowała ostatecznie  do finału, zajmując w odcinku trzecie miejsce, to na pewno podbiła serca widzów i internautów.

Występ 18-letniej Brazylijki obejrzano ponad 5 milionów razy na Youtube. Był to zdecydowanie najlepszy wynik ze wszystkich uczestników drugiego odcinka. Mniejszą popularnością cieszył się nawet występ Sary James, który zdobył 1,7 miliona wyświetleń.

 

Dodaj komentarz