fbpx

Dla dobra córki ojciec i ojczym budują przyjaźń opartą na wzajemnym szacunku

David Mengon nadal dochodził do siebie po rozwodzie, który miał miejsce 4 lata wcześniej, kiedy stanął w obliczu niewygodnej chwili – zapoznania się z nowym chłopakiem swojej byłej żony.

Mengon, lat 31, pewnego dnia przyjechał do domu swojej byłej żony Sary w pobliżu Waco w Teksasie na umówione widzenie z córką, Willow, lat 5, kiedy po raz pierwszy spotkał obecnego narzeczonego Sary, Dylana Lenoxa, lat 27.

„Początkowo było to dla mnie naprawdę trudne” – powiedział David w wywiadzie z Today. – „Czułem dużo bólu już od samego patrzenia na moją córkę ze swoim nowym opiekunem.”

„Wyszedł, trzymając Willow na rękach, co z początku mnie zdruzgotało. Jednak gdy już go trochę poznałem i uświadomiłem sobie, że to żaden konkurs na 'najlepszego tatę’, zacząłem odczuwać do niego dużo szacunku.”

Coś, co potencjalnie mogło przerodzić się w trudną i napiętą sytuację, okazało się początkiem wielkiej przyjaźni zbudowanej na wzajemnej miłości do ich córki.

W styczniu Lenox opublikował serię zdjęć na Facebooku, przedstawiających Willow ze swoimi dwoma tatusiami. Sarah Mengon, lat 30, z zawodu fotograf, zajęła się sesją zdjęciową. Te urocze ujęcia i podnosząca na duchu wiadomość, jakie ze sobą niosą, odzwierciedlają niezwykłą więź, jaka utworzyła się między biologicznym ojcem i przyszłym ojczymem dziewczynki.

Post na Facebooku szybko zdobył popularność, otrzymując ponad 200 tysięcy polubień i 100 tysięcy udostępnień.

„Razem tworzymy nadzwyczajną rodzinę, chcąc pokazać naszym dzieciom, co znaczy kochać” – pisze Lenox. – „Nie tylko zyskałem córkę, ale i brata i najlepszego przyjaciela. To wszystko dzięki tobie, Saro. Dziękuję!”

„Byłem w niemałym szoku, kiedy to zobaczyłem” – wspomina David. – „Wiedziałem, że oboje się bardzo szanujemy, ale teraz stało się to jeszcze bardziej realne.”

 

 

Sarah przywiązywała dużą wagę do tego, by rozładowywać potencjalne napięcie pomiędzy jej byłym mężem a nowym chłopakiem. Ona i David wzięli rozwód, kiedy Willow miała roczek, jednak przebiegł on w warunkach pokojowych i oboje pozostali w przyjaznych stosunkach.

„Musiałam odłożyć na bok swoje osobiste animozje, zachować się jak dorosła i dojrzała osoba w tej sytuacji” – mówi Sarah w wywiadzie z Today. – „Nigdy nie pozwoliłam, by emocje przeszkodziły w wychowywaniu naszej córki. Pomogło także to, że oni oboje są bardzo wyrozumiali.”

David służył w wojsku przez 9 lat, obecnie pracuje jako kontrahent rządowy w Las Cruces w Nowym Meksyku. Był oddelegowany dwukrotnie po narodzinach Willow i docenił pomoc Lenoxa w tym czasie.

Po lewej David Mengon z Willow na rękach, na środku Sarah Mengon, po prawej jej narzeczony Dylan Lenox z ich córką Tatum.

 

„Był tam i upewnił się, że Willow i Sarah były bezpieczne” – wspomina David. – „Nadal ciężko mi to przełknąć, kiedy ona czasem mówi do niego 'tato’, jednak muszę pamiętać, że to nie tytuł, chodzi o jego zachowanie. On przecież spełnia rolę bycia dobrym, pozytywnym męskim autorytetem w jej życiu i dba o nią, dlatego zasługuje na to miano.”

David przyznaje jednak, że nie zawsze jest łatwo. – „Życie to nie bajka i to nie zawsze było dla mnie proste. Jednak szanuję tego człowieka, dlatego byłem w stanie pozbyć się wszelkich negatywnych uczuć. To ktoś, kto będzie je chronił, kiedy mnie nie ma w pobliżu.”

Willow wie jedynie, że ma dwóch ojców. Jest częścią rodziny, w której skład wchodzą także 2-letnia córeczka Sary i Dylana, Tatum, a także 6-letni syn Dylana z poprzedniego związku, Liam

„Nie próbujemy jej wmówić, kto jest kim, jeśli chodzi o jakieś tytuły czy pełnienie konkretnych ról. Dopóki oboje tak samo ją kochamy i wspieramy, tylko to się liczy.” – mówi Dylan Lenox.

David przyjeżdża regularnie w odwiedziny z Nowego Meksyku i spędza większość świąt w Teksasie z Willow. Lenox planuje, by David został drużbą na jego ślubie, jeśli jednak zdecydują się z Sarą na tradycyjny ślub.

Jak tłumaczy Dylan Lenox, nie chodzi tu o to, kto jest większym samcem alfa. Razem chcieli wspierać zarówno Willow jak i Sarę, dlatego oboje musieli odłożyć dumę na bok.

Post Lenoxa zainspirował innych do podzielenia się swoją historią i do uporania się ze swoimi związkami.

„Dostaję wiadomości o tym, że dzięki nam ludzie postanowili coś zmienić w relacjach ze swoimi byłymi partnerami i włożyć w to więcej wysiłku w nadziei na zmianę.” – mówi David. – „Najbardziej liczą się dzieci.”

 

Źródło: today.com

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Dodaj komentarz