fbpx

Carrefour wprowadza wielorazowe bawełniane worki zamiast plastikowych

Sieć sklepów Carrefour wprowadza alternatywę dla jednorazowych torebek foliowych. Przy stanowiskach  na warzywa i owoce pojawiły się wielorazowe woreczki wykonane w 100% z bawełny.

W minione wakacje sieć Carrefour zachęcała swoich klientów, aby korzystali z możliwości pakowania produktów na wagę do swoich wielorazowych opakowań. Teraz firma proponuje własne, ekologiczne woreczki na owoce i warzywa. Dla tych, którzy zapomną swojego pojemnika na zakupy, w sklepach Carrefour dostępna jest alternatywa dla plastikowych toreb foliowych – wielorazowe worki wykonane w 100% z bawełny. Stoiska z nimi można znaleźć w pobliżu sekcji z owocami i warzywami.

Na chwilę obecną wielorazowe worki bawełniane są dostępne we wszystkich hipermarketach i wybranych supermarketach Carrefour, a w ciągu najbliższych kilku tygodni mają się pojawić we wszystkich sklepach sieci.

Obok rozszerzania inicjatywy zakupów do własnych opakowań wielorazowych, Carrefour realizuje także wewnętrzne działania w ramach polityki opakowaniowej firmy, która jest elementem strategii transformacji żywieniowej. Głównymi celami wyznaczonymi w obszarze polityki opakowaniowej są: wprowadzenie 100% opakowań marki własnej nadających się do recyklingu lub kompostowania do 2025 roku, wprowadzenie do sprzedaży toreb kasowych pochodzących w 100% z recyklingu odpadów do 2022 roku, a także redukcja masy opakowań marki własnej do 2022 roku o 5% w stosunku do roku 2017.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Dodaj komentarz