fbpx

18 chorych z koronowirusem z Wuhan odzyskało zdrowie po połączeniu leczenia akademickiego z TCM

W czwartek osiemnastu pacjentów z koronowirusowym zapaleniem płuc wyzdrowiało i zostało zwolnionych ze szpitala w Wuhan, w prowincji Hubei, po otrzymaniu leczenia, które łączyło Tradycyjną Medycynę Chińską i akademicką.

Pacjenci to osoby w wieku od 23 do 67 lat, a jeden z nich był w stanie krytycznym. Przebywał w szpitalu najdłużej bo 18 dni i rokowania jego przeżycia nie były wysokie.
Liu Qingquan, prezes Pekińskiego Szpitala Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, który kierował leczeniem, powiedział, że wyniki badań pacjentów pokazały, że TCM może odegrać niezwykle ważną rolę w leczeniu pacjentów z nowym rodzajem zapalenia płuc wywołanym przez koronowirusa 2019-nCoV, dla których terapia oparta tylko na medycynie akademickiej nie przynosiła zadowalających rezultatów.

Dzięki wyleczeniu kilkunastu pacjentów lekarze i specjaliści TCM w szpitalu w Wuhan zdobyli cenne doświadczenie w leczeniu tej choroby poprzez zintegrowanie medycyny naturalnej  z klasyczną co pozwoli wdrożyć odpowiednią terapię w przypadku innych pacjentów dotkniętych tym zjadliwym wirusem.

 

 

 

Źródło: chinadaily.com

Dodaj komentarz