fbpx

Istnieje konto na Twitterze, na którym codziennie publikowane są zdjęcia krów, powodujące uśmiech na twarzy

Strona „Krowa Dnia” ma już niemal 100 tys. fanów na Twitterze, którzy codziennie oczekują na dawkę krowiego szczęścia.

Choć może się wydawać, że codzienne zamieszczane zdjęcia krowy to nic szczególnego, wiąże się to ze sporym wyzwaniem. Autor strony musi czasem sięgnąć w głąb siebie, aby odnaleźć odpowiednia kandydatkę na „Krowę Dnia”.

Być może większość osób uważa krowy za nudne, jednak gdy pozna się je lepiej, okazuje się że to dosyć ciekawe stworzenia. Warto dowiedzieć się czegoś o nich, biorąc pod uwagę to, że na ziemi żyje ich ponad miliard. Z czego około jedna trzecia w samych Indiach.

Jedną z ciekawostek o krowach jest fakt, że widza kolory inaczej niż ludzie. Zwierzęta te nie rozróżniają koloru czerwonego i zielonego, widząc je w odcieniach szarości. Wychodzi na to, że słynne powiedzenie  „działasz na mnie jak płachta na byka”, traci na znaczeniu. Bydło widzi również mniej odcieni niebieskiego i żółtego niż my.

Krowy nie są również zbyt dobre w postrzeganiu głębi. W związku z tym mają pewne trudności ze zrozumieniem, jak daleko są od obiektu. Prowadzi to do tego, że mogą się przestraszyć na przykład… cienia.

Choć biologia tych zwierząt może powodować że są nieco niezdarne, w dalszym ciągu są to niezwykle urocze zwierzęta.

Jak informuje moderator strony, codzienny wybór krowy dnia nie jest łatwy.

– Otrzymujemy ponad 40 wiadomości dziennie. Ludzie wysyłają zdjęcia swoich ulubionych krów, krowy które spotkali podczas podróży lub po prostu zdjęcia znalezione w sieci. Wybór odpowiedniej fotografii nie jest łatwą decyzją. Zamieszczamy krowy o najróżniejszych wyglądach i rasach. Istnieje duża szansa, że zobaczysz tam taką, której nigdy nie widziałeś – opowiada twórca profilu.

Źródło: twitter.com

Dodaj komentarz