fbpx

Chińskie Wuhan wraca do życia. Sytuacja powoli się normalizuje

Niektóre firmy w chińskim Wuhan, gdzie w grudniu 2019 roku wybuchła epidemia koronawirusa, będą mogły wrócić do pracy – ogłosiły w środę władze. We wtorek w Chinach potwierdzono tylko 24 nowe infekcje, w tym 10 przywleczonych z zagranicy.

We wtorek wizytę w Wuhanie złożył przywódca ChRL Xi Jinping – po raz pierwszy, odkąd wybuchła epidemia. Państwowa chińska agencja prasowa Xinhua oceniła w komentarzu, że zwycięstwo w wojnie toczonej przez Chiny przeciwko wirusowi jest bliskie. Tego samego dnia zamknięto ostatni z 14 polowych szpitali koronawirusowych rozwiniętych w Wuhanie w obiektach sportowych, halach konferencyjnych i innych budynkach.

Firmy zaangażowane w dostawy towarów codziennego użytku będą mogły wznowić działalność natychmiast. Przedsiębiorstwa kluczowe dla „globalnych łańcuchów przemysłowych” będą mogły wrócić do pracy po uzyskaniu stosownego zezwolenia – napisano w komunikacie władz prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan.

Działalność gospodarcza w Wuhanie i szeregu innych miast regionu została praktycznie wstrzymana, gdy pod koniec stycznia wprowadzono tam bezprecedensowe środki kwarantanny. Dziesiątkom milionów mieszkańców zakazano opuszczania poddanych kwarantannie obszarów.

Chińskie regiony poza Hubei stopniowo wznawiają działalność gospodarczą. Do środy już około trzy czwarte chińskich miast, regionów i prowincji obniżyło poziom alarmu epidemiologicznego. Najwyższy alert obowiązywał w całym kraju od stycznia.

Stopniowemu rozluźnianiu kontroli epidemiologicznej wewnątrz kraju towarzyszy zwiększanie środków mających zapobiegać infekcjom przywleczonym z zagranicy.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

 

Dodaj komentarz