fbpx

Piękny gest strażaków. Zaoferowali pomoc zalęknionym seniorom

-Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele osób jest przerażonych tą sytuacją. A seniorzy czy osoby schorowane muszą teraz szczególnie na siebie uważać. Lepiej, żeby zostali w domach. Zaproponowałem w jednostce, że zmobilizujemy się i osobom potrzebującym z naszej okolicy będziemy robić najbardziej potrzebne zakupy i przynosić je pod same drzwi domu- mówi Tomasz Szemiot (43 l.), strażak z OSP Niesięcin.

Wszyscy zrzeszeni w jednostce zareagowali pozytywnie i odpowiedzieli na apel druha. Obiecują, że każdemu kto ze względu na swój stan zdrowia, czy wiek, poprosi o pomoc, oni jej udzielą. – Prosimy się nie wstydzić i śmiało do nas dzwonić- deklaruje Radosław Struś (40 l.), prezes OSP. Wystarczy podać listę zakupów, a któryś z druhów podjedzie do sklepu swoim samochodem. Nie zechce zapłaty za paliwo czy tzn. przysługę. Wystarczy przekazać druhowi kwotę za zakupy przy ich odbiorze.

Strażacy zamieścili ogłoszenie w internecie, ale i na słupach w okolicy. Chcą dotrzeć do jak największej ilości osób z Konstantynowa Łódzkiego i miejscowości obok. Mają też prośbę do swoich kolegów po fachu. -Apelujemy do wszystkich strażaków w całej Polsce, by przyłączyli się do naszej akcji- zachęca prezes OSP.

Telefony do strażaków: 601 411 009 oraz 508 499 406

Źródło: fakt.pl

One thought on “Piękny gest strażaków. Zaoferowali pomoc zalęknionym seniorom

  • 16 marca 2020 at 13:44
    Permalink

    Ta paranoja przynosi wiecej szkod niz pozytku.

    Reply

Dodaj komentarz