fbpx

A tymczasem na Islandii rekomendują przytulanie się do drzew, póki nie możemy przytulać się do innych

Islandzki Departament Leśnictwa zachęca ludzi do przytulania się do drzew póki rządowe zalecenia powstrzymują ludzi przed przytulaniem się do innych, donosi RÚV. Strażnicy leśni z Hallormsstaður we wschodniej Islandii sumiennie odśnieżają szlaki, aby upewnić się, że miejscowi mogą cieszyć się świeżym powietrzem bez wchodzenia w zbyt bliski kontakt z innymi odwiedzającymi, jednocześnie będąc w stanie zbliżyć się do swoich leśnych przyjaciół.

„Kiedy obejmujesz drzewo, niesamowite uczucie rozchodzi się po całym twoim ciele” – opowiada z entuzjazmem strażnik leśny Þór Þorfinnsson. – „To wspaniała możliwość na relaks, który daje ci siłę na nadchodzący dzień i nowe wyzwania.”

 

W czasach, kiedy bliski kontakt i przytulanie nie jest zalecane z uwagi na ryzyko zarażenia się wirusem, drzewa mogą zaoferować poczucie komfortu, mówi Þór, jednocześnie apelując do odwiedzających las, aby zachowywali środki ostrożności i nie przytulali wszyscy tego samego drzewa. Zaleca, żeby wchodzili głębiej w las, zamiast wybierać pierwsze drzewo, jakie napotkają. – „Drzew jest pod dostatkiem… nie musi być wielkie, może być dowolnego rozmiaru.”

Ludzie powinni dać sobie trochę czasu, mówi Þór, aby móc w pełni skorzystać na tym sposobie. – „Przytulenie się do drzewa na pięć minut raz dziennie zdecydowanie wystarczy” – mówi. – „Możesz to oczywiście robić kilka razy w ciągu dnia – to z pewnością nie zaszkodzi. Jednak raz dziennie z pewnością podziała, nawet jeśli zrobisz to tylko kilka dni z rzędu.”

 

 

Strażnicy wyznaczyli dwumetrowe odstępy w lesie, dzięki czemu goście będą mogli cieszyć się przyrodą bez obaw, że podejdą do siebie zbyt blisko. – „Zaleca się, żeby ludzie wychodzili na świeże powietrze w tym trudnym czasie” – mówi Bergrún Anna Þórsteinsdóttir, asystentka w Hallormsstaður. – „Dlaczego by nie rozkoszować się lasem, przytulić się do drzewa i zyskać odrobinę energii z tego miejsca?”

Kiedy już znajdziesz odpowiednie drzewo, Þór ma więcej trików, które pomogą ci uzyskać jak najwięcej z twojego uścisku. – „Dobrze jest również zamknąć oczy, podczas gdy przytulasz się do drzewa” – mówi. – „Ja przykładam policzek do pnia i czuję ciepło i prąd, przepływające z drzewa na mnie. Naprawdę można to poczuć.”

 

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Źródło: icelandreview.com

One thought on “A tymczasem na Islandii rekomendują przytulanie się do drzew, póki nie możemy przytulać się do innych

  • 11 kwietnia 2020 at 15:34
    Permalink

    Od zawsze tak robię – przytulam się do drzewa i nie “póki nie ma do kogo” tyko gdy będąc w pobliżu drzewa odczuję taka potrzebę. Przytulając drzewo czuję jakąś piękną energię przepełnioną nastrojem. Każde drzewo emanuje czymś innym i oddziałuje na mnie inaczej. To subtelne odczucia ale i konkretne. Dla mnie drzewo jest odrębną żywą istotą a nie jakimś tam a anonimowym drzewem = drewnem z liśćmi lub igiełkami. To przepiękne istoty.

    Reply

Dodaj komentarz