fbpx

Ruszają ze zbiórką na rzecz szpitali. Chcą dostarczyć 400 prostych w montażu, transparentnych kurtyn zabezpieczających

Personel medyczny – kluczowy w czasie walki z pandemią wirusa SARS-Cov-2 – jest najsilniej narażony na zachorowanie. Liczy się każde wsparcie w zapewnieniu bezpieczeństwa jego pracy. Platforma Crowdway.pl, znana kampanii crowdfundingu inwestycyjnego wraz pracownią designu Good4Wall zorganizowały zbiórkę pomocową na rzecz polskich szpitali. Cel to zgromadzenie 100 000 zł, by dostarczyć 400 prostych w montażu, transparentnych kurtyn zabezpieczających.

Według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, na dzień 2 kwietnia 17% wszystkich odnotowanych w Polsce zakażeń koronawirusem SARS-Cov-2 to personel medyczny. Te statystyki wydały nam się bardzo niepokojące. Wierzymy, że dodatkowe środki ochrony, w tym specjalistyczne kurtyny zabezpieczające zrobią wiele dobrego. Z inicjatywą wyszedł zespół Good4Wall, który zaprojektował rozwiązanie umożliwiające lepszą ochronę osób walczących o zdrowie i życie powiedział Jakub Niestrój, prezes Crowdway sp. z o.o.

Montaż transparentnych kurtyn jest niezbędny, aby oddzielić oddziały i pacjentów zakażonych oraz zwiększyć bezpieczeństwo pracy lekarzy i personelu medycznego. – Problemem jest nie tylko niedobór samych materiałów, ale też brak odpowiedniej konstrukcji do montażu zabezpieczeń. To w przypadku braku możliwości wejścia na teren szpitali ekip budowlanych czy montażystów, rodzi potrzebę rozwiązań prowizorycznych zauważył Piotr Miedziński, CEO Good4Wall sp. z o.o. i pomysłodawca kurtyn.

Tak powstała akcja polskiej pracowni designu Good4Wall i platformy Crowdway.pl. – Na co dzień zajmujemy się tworzeniem kreatywnych rozwiązań do wyposażenia wnętrz prywatnych. Po rozmowach z pracownikami szpitali w tych trudnych dniach, opracowaliśmy koncept, który rozwiązuje problem z montażem kurtyn – relacjonuje Piotr Miedziński. Szybko okazało się, że zapotrzebowanie na tzw. śluzy zabezpieczające zgłosiło około 200 szpitali, zazwyczaj proszono o dwie sztuki na placówkę.

Zaprojektowane kurtyny są wytrzymałe i proste w montażu, a przy tym dostosowane do ekspresowej wysyłki kurierem. Folię transparentną LPDE o wymiarach 4×3 m (szerokość x wysokość) można umieścić w przejściu o różnej wielkości.

Organizatorzy akcji oszacowali, że koszt materiałów i transportu jednej kurtyny razem z prowizją operatora płatności to około 250 zł. Cel zbiórki ustalono na kwotę 100 000 zł, która pozwoli na produkcję i dostarczenie w sumie 400 sztuk kurtyn. – Im wyższą kwotę uzyskamy, tym więcej będziemy mogli zakupić materiałów do produkcji, także jeśli zgłoszą się kolejne szpitale. Oprócz zbiórki, postanowiliśmy przeznaczać 5 zł z każdego sprzedanego panelu w naszej bieżącej działalności, na poczet wytworzenia i dostarczenia kurtyn dla szpitali – wyjaśnił szef Good4Wall.

Good4Wall to polska firma, która kreuje i tworzy rozwiązania do wystroju wnętrz oraz dekoracji. Jej zespół tworzą artyści-projektanci związani z szeroko pojętą branżą designu. Pracownia projektuje i wykonuje wyjątkowe dekoracje ścienne, a jej kluczowym rozwiązaniem są „magiczne ściany”, czyli zdobione panele akustyczne, sprzedawane na rynki europejskie.

Szczegóły zbiórki na dlaszpitali.crowdway.pl

Crowdway.pl to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych w Polsce internetowych platform crowdfundingu inwestycyjnego (crowdinvestingu). Działa od 2015 r. Na swoim koncie ma informowanie o największych w Polsce zbiórkach realizowanych przez spółki szybkiego wzrostu i start-upy, o łącznej wartości ponad 29 mln zł, w tym Tenczynek Bezalkoholowe SA (4,17 mln zł), Tenczyńska Okovita (4,18 mln zł), PINTA Barrel Brewing (4,15 mln zł), Doctor Brew (3,24 mln zł). Platformie przypadło pierwsze i drugie miejsce na podium wartości zbiórek w polskim crowdfundingu udziałowym w 2019 roku. Operatorem platformy jest Crowdway Sp. z o.o., która od stycznia 2020 roku razem ze spółkami QValue SA i Vortune Equity sp. z o.o. należy do holdingu Vortune Equity Group SA. Więcej na: www.crowdway.pl

 

Kontakt dla mediów:
CROWDWAY:
Email: crowdway@hellopr.pl
Katarzyna Kielar, tel. +48 608 616 990
Monika Wlaźniak, tel. +48 503 152 963

 

Dodaj komentarz