fbpx

Szwedzka księżna przeszła kurs medyczny. Będzie pomagała w walce z koronawirusem

Szwedzkie władze spotkały się dużą z krytyką, w związku z przyjętą strategią walki z koronawirusem. W przeciwieństwie do większości europejskich państw, tamtejszy rząd nie podjął decyzji o zamknięciu szkół, czy wymuszeniu społecznej izolacji. Doskonały przykład daje za to księżna Zofia, która przeszła intensywne szkolenie medyczne.

Zofia Hellqvist dołączyła do szwedzkiej rodziny królewskiej pięć lat temu, wychodząc za księcia Karola Filipa Księżniczka. Księżniczka jest honorowym członkiem władz Sophiahemmet University College w Sztokholmie, gdzie przeszła ostatnio trzydniowy kurs medyczny. Razem z innymi 80 wolontariuszami została przeszkolona przez ekspertów, którzy uczyli uczestników kursu, jak mają postępować podczas walki z pandemią koronawirusa.

Jakie będzie miała zadania księżna?

„W związku z kryzysem w którym się znajdujemy, księżna chce zaangażować się oraz wnieść wkład jako wolontariusz, aby zmniejszyć duże obciążenie wśród pracowników służby zdrowia” – przekazała szwedzka rodzina królewska w oświadczeniu cytowanym przez The Independent.

Rzecznik szpitala Sophiahemmet poinformował z kolei, że wolontariusze kończący kurs nie będą mieli bezpośredniego kontaktu z pacjentami zakażonymi koronawrisuem. Do ich zadań będzie należało pomaganie lekarzom i pielęgniarkom w ten sposób, by tym było łatwiej podejmować obowiązki.

„Wolontariusze mają dezynfekować sprzęt, pracować w kuchni czy sprzątać” – podano w komunikacie.

 

Źródło: The Independent

Dodaj komentarz