fbpx

Przeżyła dwie wojny światowe, teraz pokonała koronawirusa

W Oostduinkerke w belgijskiej Flandrii 103-letnia kobieta pokonała infekcję koronawirusem – informuje serwis telewizji VRT. Na Covid-19 zachorowała w ośrodku rekonwalescencyjnym, gdzie wracała do zdrowia po operacji stawu kolanowego.

SARS-CoV-2 jest najbardziej niebezpieczny dla osób starszych. Jak podaje VRT, 103 latka po operacji zaczęła mieć problemy z oddychaniem i uzyskała pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

“Wszyscy się martwiliśmy”

– Została natychmiast przeniesiona na specjalny oddział (…), była naszą pierwszą pacjentką z koronawirusem – powiedział Gerd Callewaert z ośrodka rekonwalescencyjnego, w którym przebywa kobieta.

– Oczywiście wszyscy się martwiliśmy. Nawet jeśli jesteś silny, w tym wieku jesteś zawsze narażony. Z dzisiejszymi wynikami po 21 dniach kobieta może wrócić już na zwykły oddział – dodał.

103-latka przeżyła dwie wojny światowe oraz epidemie grypy w Hiszpanii i Meksyku.

– Zawsze troszczyła się o innych. Odwiedzała chorych, dopóki sama nie skończyła 98 lat. Dużo pracowała jako wolontariuszka i ponad sto razy oddawała krew. Cieszymy się, że teraz my możemy się nią zaopiekować – powiedział Callewaert.

Źródło: VRT

Dodaj komentarz