fbpx

Pierwsza w Polsce Mobilna Poradnia Medycyny Rodzinnej

Aktualna sytuacja sprawiła, że dostęp do lekarza jest dla większości Polaków utrudniony. W prawdzie funkcjonują teleporady, ale nie są one w stanie zastąpić prawdziwej wizyty. Firma Szpakmed postanowiła pomóc, uruchamiając w Rudzie Śląskiej Mobilną Poradnię Medycyny Rodzinnej przy wykorzystaniu pojazdu diagnostycznego, wyposażonego w specjalistyczną aparaturę medyczną.

Bezpieczeństwo wizyt jest najważniejsze, dlatego pojazd został skonstruowany w taki sposób, że pacjent znajduje się w nim w oddzielnej, szczelnej strefie z niezależnym systemem wentylacji. Dzięki zastosowaniu szyby plexi, zdalnego stetoskopu oraz rękawic inkubatorowych, powietrze pomiędzy strefą pacjenta a lekarzem jest skutecznie oddzielone. Po każdej wizycie, w strefie pacjenta uruchamiany jest ozonator, który skutecznie eliminuje wirusy i bakterie.

Wszyscy pacjenci zapisani do Poradni Rodzinnych firmy Szpakmed mogą bezpłatnie korzystać z usług Mobilnej Poradni Medycyny Rodzinnej, jeżeli podczas teleporady lekarz oceni, że niezbędna jest bezpośrednia diagnostyka. Pojazd Poradni Mobilnej przyjeżdża pod dom pacjenta i niezbędne badania z zakresu POZ są wykonane na miejscu.

Żródło: FB Szpakmed

Dodaj komentarz