fbpx

Restauracja w Amsterdamie rozstawiła stoliki w szklarniach, aby goście mogli zachować odpowiedni dystans

W czasach obostrzeń spowodowanych obecną sytuacją na świecie, zaczyna brakować nam czynności, które kiedyś nie wydawały się takie niezwykłe. Jedną z nich jest na przykład wyjście do restauracji. Pewien lokal w Holandii znalazł sprytne rozwiązanie, aby otworzyć się na gości.

W ramach łagodzenia restrykcji, restauracje będą powoli wracać do dawnego funkcjonowania. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak, kiedy sytuacja wróci do normy. Właściciele wegańskiej restauracji restauracja Mediamatic Eten z Amsterdamu wpadli na ciekawy pomysł, aby umożliwić przyjmowanie gości mimo zakazów. Goście mogą spożyć posiłek przy stoliku umieszczonym w malej szklarni.

System ten zapewnić ma nie tylko bezpieczne, ale i niecodzienne doznania kulinarne.

– Mamy nadzieję, że najgorsze minęło, dlatego w Mediamatic projektujemy prywatne szklarnie i testujemy nową, bezpieczną gościnność – mówią właściciele lokalu.

Stoliki za szkłem, nazwane z francuskiego „chambre séparée”, stanąć mają w w restauracyjnym ogródku na nadbrzeżu. Goście którzy będą od siebie całkowicie oddzieleni, będą mogli cieszyć się posiłkiem przy pięknym widoku na słynny miejski kanał.

Restauracja specjalizuje się w kuchni wegańskiej. Dokonanie rezerwacji szklarni będzie możliwe tylko w opcji 4-daniowej kolacji w cenie 100 euro dla dwóch osób. Poszczególne dania będą podawane na dużych drewnianych deskach, aby kelnerzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z gośćmi. Oczywiście serwis będzie miał osłonięte usta i nos oraz rękawiczki.

– W tych trudnych czasach dbamy o bezpieczeństwo i higienę, dlatego też stosujemy wszelkie możliwe środki ostrożności, które zapobiegają zanieczyszczeniom i dostosowujemy na nowo nasz lokal – zapewniają właściciele.

– Nasze szklarnie chronią od kontaktu z innymi, oferując jednocześnie wyjątkowe doznania podczas kameralnej kolacji – dodają.

Restauracja zdobyła komplet rezerwacji niemal od razu po ogłoszeniu możliwości spożycia posiłku na miejscu. Nie ma się co dziwić – szklarnie mają swój magiczny klimat, szczególnie wieczorową porą. Jednak otwarcie restauracji w takiej formie nadal jest uzależnione od przepisów rządowych. Obecnie Amsterdam oczekuje na decyzje władz w tej sprawie, dlatego restauracja zapewniła, że ​​jeśli rezerwacje zostaną anulowane ze względu na decyzje rządowe lub pogodę, wszyscy, którzy wykupili kolację, otrzymają pełny zwrot pieniędzy.

 

Dodaj komentarz