fbpx

Jakim jesteś człowiekiem? Krótki test na osobowość

Skojarzenia mówią wiele nie tylko o stopniu rozwinięcia naszej wyobraźni, ale i o osobowości. Pierwsza interpretacja przedstawionego obrazka stworzona przez twój mózg zdradzi, jakim człowiekiem jesteś.   

UWAGA!!! Zanim przeczytasz dalsze instrukcje i objaśnienia spójrz na obrazek, a potem zapamiętaj, które zwierzę zobaczyłeś na nim jako pierwsze. W przeciwnym wypadku zasugerujesz się nowo nabytą wiedzą, a test będzie niemiarodajny.

 

Wielbłąd 

Osoby, które spostrzegły jego sylwetkę między gałęziami naszkicowanych drzew odznaczają się odpornością, wola walki i opanowaniem. Są w stanie przetrzymać ze spokojem dosłownie wszystko. Każdy ruch podyktowany jest w ich przypadku determinacją i ambicją. Przedstawiciele tej grupy chętnie niosą pomoc innym, ale nienawidzą wykorzystywania. Nachalnych i nieuczciwych prędzej zrzucą z pleców, niż pozwolą na złe traktowanie.

 

Żyrafa

“Żyj prosto, myśl wysoko”, czyli w wolnym tłumaczeniu ktoś, kto mocno stąpa po ziemi, jednak od czasu do czasu oddaje się marzeniom o wielkich osiągnięciach. Takie osoby doskonale zdają sobie sprawę ze swoich możliwości oraz przywar. Raczej unikają tych o wybujałym ego oraz nie zajmują się plotkami. Są to ludzie zdolni, których nieco zdusiło środowisko. Mimo, przykrych doświadczeń” w pełni akceptują swoje położenie i nie patrzą wstecz z żalem.

 

Lew

Osoby, które jako pierwszego dostrzegły lwa, tak jak “król zwierząt” odznaczają się odwagą i determinacją w walce o swoje. Mimo twardej skorupy i opinii niebezpiecznych dbają o bliskich, darząc ich wielkim uczuciem. Ich poczucie własnej wartości nie jest oparte na statusie materialnym czy tężyźnie fizycznej- pewność siebie odnajdują w zaufaniu do własnego “ja”.

 

Słoń

Jeśli jako pierwszy w oczy rzucił ci się słoń- oznacza to, że znajdujesz się w gronie osób o niezwykle złożonej osobowości. Dobrze im we własnym towarzystwie, akceptują siebie i są świadomi tego, na co ich stać. Nie skupiają się na błahostkach, a szerokie perspektywy pozwalają im ambitnie i z determinacją dopinać swego. Wybaczają, ale nie zapominają. Obcy czują do nich respekt, tak jak do ogromnego słonia, bliscy natomiast liczyć mogą na wrażliwość, ciepło i pogodę ducha, które skrywane  są pod grubą skóra.

 

Świnia 

Czyli, zdolny, inteligentny, skromny i niedoceniony- tak w skrócie można opisać twoją osobowość, jeśli jako pierwsza na obrazku ukazał ci się świnia. Najprawdopodobniej znajdujesz się w grupie ludzi o bardzo silnej woli i umiejętności dostosowania się do zmiennych okoliczności. Zdarzają wam się chwile zwątpienia, ale nie pozwalacie na to, aby pod wątpliwość poddawano wasze osiągnięcia i kompetencje. Za najgorszych wrogów uważacie hipokryzję i uleganie skrajnemu konformizmowi.

 

Koń

Nie bez przyczyny jest symbolem wolności. Jeśli zatem to jego właśnie dostrzegłeś przy pierwszym rzucie oka na grafikę, musisz cenić sobie niezależność. Zew wolności nie przeszkadza ludziom tobie podobnym w byciu lojalnymi i opiekuńczymi w stosunku do swoich bliskich. Najwyżej w hierarchii stoją w tym przypadku wartości wyższe i dobro najbliższych. Pasja napędza was do rozwoju i pcha w nieznane.

 

Pies

Jeśli jako pierwszy twoją uwagę przykuł czworonożny przyjaciel człowieka, zapewne należysz do dla ludzi, dla których bliscy są najważniejsi. Wiernie trwasz przy tych, których kochasz i zrobisz dla nich dosłownie wszystko. W relacje i związki osoby podobne do ciebie inwestują bezwarunkowo, w zamian oczekują tylko zaufania. Jedyną rzeczą, której nie wybaczą jest zdrada.

 

Niedźwiedź

Jeśli w pierwszej chwili między drzewami dostrzeżesz niedźwiedzia zapewne jesteś prawdziwym twardzielem. Osoby takie jak ty charakteryzuje silna osobowość i niemal stalowa wola. Lepiej z wami nie zadzierać, bo potraficie namieszać i zmienić życie w piekło. Wasze relacje uczuciowe cechuje stabilność, nie znosicie histerii, gierek i dramy.

 

Czy faktycznie utożsamiajcie się z wynikami testu?

 

Opracowanie: Kasia Maj

 

Dodaj komentarz