fbpx

Zdrowa i estetyczna alternatywa dla plastikowych opakowań – woskowijki podbijają serca Polaków

Woskowijki to projekt Marty i Łukasza, których połączyła miłość do ładnych i funkcjonalnych produktów oraz ekologii. Pani technolog żywności oraz pan logistyk postanowili rozprawić się z plastikowymi i aluminiowymi opakowaniami na żywność. Ich bronią będą całkowicie naturalne i biodegradowalne bawełniane cacka.

 

Firma Woskowijki by Malu działa od początku 2018 roku. Od tamtej pory właściciele przecierają szlaki dla kiełkującej w umysłach Polaków ideologii życia w duchu “”zero waste”.

Zainteresowanie produktami zdrowymi dla środowiska z roku na rok rośnie. Być może niepozorne woskowijki całkowicie wyeliminują plastikowe pudełka i foliowe opakowania na żywność.

Założyciele firmy dokładają wszelkich starań, aby ich produkty zachwycały nie tylko najwyższą jakością, ale również  estetyką wykonania.

 

Jako pierwszy i najbardziej rozpoznawalny producent na polskim rynku, od początku stawialiśmy na jakość i piękne wzornictwo, co spotkało się z niezwykle pozytywnym odzewem ze strony użytkowników oraz odbiorców hurtowych. Dla firm i instytucji tworzymy spersonalizowane wersje produktów. Prowadzimy też czasem warsztaty z tworzenia woskowijek domowym sposobem – Opisuje produkty pomysłodawca.

Woskowijka to barwna, bawełniana szmatka, nasączona specjalnie spreparowaną mieszanką, której głównym składnikiem jest wosk pszczeli. Dzięki stearynianowej powłoce materiał nie przecieka. Żywność opakowaną w ten sposób można bezpiecznie przechowywać i transportować. Produkt posiada także właściwości antybakteryjne, a zatem przedłuża trwałość pokarmów.

Oprócz ciekawych wzorów i funkcji praktycznych należy podkreślić, że woskowijki to produkty w 100 % naturalne. W ich składzie znajdują się jedynie: bawełna, oczyszczony wosk pszczeli, żywica sosnowa i olejek jojoba. Dlatego da się je zrobić samodzielnie w domowym zaciszu. Nie dajemy gwarancji, że te DIY będą tak samo dobrej jakości jak produkty by Malu, ale zabawa przy ich tworzeniu jest przednia.

Woskowijka to świetna alternatywa dla jednorazowych woreczków, czy wielbionej przez panie domu folii aluminiowej. Nakłada się ją na naczynia lub żywność i za pomocą ciepła rąk formuje w pożądany kształt. W przeciwieństwie do delikatnych kawałków aluminium woskowijka służy do wielorazowego użytku. Można ją umyć w zimnej lub letniej wodzie, bez lub z użyciem naturalnego mydła. Potem wystarczy ją wysuszyć, złożyć i schować w przewiewnym miejscu.

Kolorowe i ekologiczne opakowania wielokrotnego użytku można zamówić na stronie producenta- www.woskowijki.pl. Produkty dostępne są w różnych rozmiarach przystosowanych do gabarytów produktów spożywczych obecnych w lodówce. Te największe dedykowane są zazwyczaj do chleba. Młodzi przedsiębiorcy oprócz sprzedaży zindywidualizowanych lub zaprojektowanych z myślą o masowej produkcji opakowań wielokrotnego użytku prowadzą warsztaty „zero waste” zajmują się także wypiekaniem naturalnej granoli.

 

Opracowanie: Kasia Maj

Źródło: f5.pl

 

Dodaj komentarz